Haber Detayı
03 Mart 2012 - Cumartesi 11:47 Bu haber 5344 kez okundu
 
Pasaport Şubesi’ne kavuştuk
EKONOMİ Haberi
Pasaport Şubesi’ne kavuştuk

Uzun bir süredir ilçemizde eksikliği büyük ölçüde hissedilen Serik Pasaport Şubesi, nihayet hizmete girdi. Serik Pasaport Şubesi’nin,açılışını Kaymakam Ahmet Ümit yaptı.

 

Vatandaşlar artık, pasaport işlemleri için Antalya’ya, ya da Manavgat’a gitmek zorunda kalmayacak. İlçemizde eksikliği büyük ölçüde hissedilen girişimler sonunda Pasaport Şübe Bürosu, çarşamba günü  hizmete girdi.

Kaymakam Ahmet Ümit’in açılışını yaptığı Pasaport Şubesi’ne, ilk pasaport müracaatı da Bayram Ali Özkan adlı vatandaştan alındı. Pasaport Şube Büro Amirliği’ne de İsmet Karaağaç’ın getirildiği bildirildi.

2011 yılında Bakanlar Kurulu kararıyla büronun Serik’e açılmasına onay verildiğini belirten Kaymakam Ümit, “20 büro ile hizmet veren İlçemiz Emniyet Müdürlüğü’nün nihayet Pasaport Bürosu’nunda açılışını yapıyoruz. Artık vatandaşlarımız, Manavgat’a gitmiden Serik’te pasaportlarını alabilecek, işlemlerini yaptırabilecekler. Müracatlarını yaptıktan sonra 5 gün içerisinde pasaportları vatandaşların adreslerine, Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından gönderilecek” dedi.

Açılış törenine Emniyet Müdürü Fatih İnceyavuz, Pasaport Şube Büro Amirliği’ne getirilen İsmet Karaağaç, Merkez Polis Karakolu Amiri Hüseyin Dereli ile ilk pasaport müracatını yapan Bayram Ali Özkan katıldı.

 

Kaynak: (DHA) - DHA Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı