Haber Detayı
13 Nisan 2012 - Cuma 13:01 Bu haber 5501 kez okundu
 
CHP’de “Kuş” Dönemi
SİYASET Haberi
CHP’de “Kuş” Dönemi

CHP İlçe Kongresi'nde kazanan Bekir Kuş oldu. Oyların 157'sini alan Bekir Kuş, Altıok’un Serik’te koltuğuna otururken, diğer aday Abdullah Akbaba ise 101 oyda kaldı.

Geçtiğimiz pazar günü Gündoğdu Düğün Salonu'na yapılan kongreye, CHP Antalya İl Başkanı Özer Ülken, CHP Antalya Milletvekilleri Arif Bulut, Yıldıray Sapan, Osman Kaptan, Abdurrahmanlar Belediye Başkanı Yusuf Gizli, Karadayı Belediye Başkanı Ali Çırpıcı, CHP Serik eski ilçe başkanları, ve partililer katıldılar.

Kongrenin divan başkanlığını, Antalya Büyükşehir eski Belediye Başkanı Bekir Kumbul yaptı. Kongrede gündem ile ilgili konuşmaların ardından seçime geçildi. Oy kullanma işlemi saat 17.00'de  sona erdikten sonra sandıklar açıldı. Sayım sonunda kongrede kayıtlı 275 delegeden 258'inin oy kullandığı görülürken, 1 oy da geçersiz sayıldı. Diş Hekimi Bekir Kuş, oyların 157'sini alarak Altıok’un başkanlığa seçilirken, diğer aday Abdullah Akbaba ise 100 oy alarak, kaybeden taraf oldu. Daha önceki kongrede Akbaba karşısında kaybeden Kuş, son kongrede kazanan taraf oldu.

Kongre sonrası bir konuşma yapan Altıok’un yeni Başkan Bekir Kuş, “Kongremiz sonucunda beni CHP Serik İlçe Başkanı yapan tüm delegelerimize çok teşekkür ediyorum. Yine kongremize iştirak eden tüm delegelerimize ve partililerimize de çok teşekkür ediyorum” dedi.

 “Hedef 2014 yerel seçimler”

Hedeflerinin önümezdeki yerel seçimler olduğunu vurgulayan CHP’nin çeçeği burnunda yeni Başkanı Bekir Kuş, konuşmasını daha sonra şöyle sürdürdü:

“Kongreden önce, ‘Seçime birden fazla aday girer bir başkan çıkar. O başkan da tüm partililerin başkanı olur' demiştim. Sözümü tekrarlıyorum. Tüm partililerimin başkanı olacağım; Hiç kimseyi dışlamadan hep beraber çalışmaya devam edeceğiz. Kimseyi kırmamaya özen gösterdim ve bundan sonra da aynı şekilde bu özeni göstereceğimdenkimsenin şüphesi olmasın. Hiç kimsenin de ayrılma, kırılma hakkı ve lüksü yok, şimdi birlik ve beraberlik zamandır.

Önümüzdeki yerel seçimlerde çok çalışarak CHP'yi Serik'te birinci parti yapmalıyız. Çünkü bugüne kadar Serik CHP'li bir belediye görmedi. Serik'in bugünkü geri kalmışlığı ve birçok sorunlarında CHP'nin bir etkisi ve suçu yoktur. Şimdi hedefimiz, önümüzdeki yerel seçimi alarak Serik'te sosyal demokrat CHP belediyeciliğini göstererek, ilçemizi kalkındırmak ve Serik'e olan borcumuzu ödemektir.”

CHP’nin Bekir Kuş başkanlığındaki yeni yeni yönetim kurulu da şu isimlerden oluştu: Recep Göde, Mehmet Dinç, Gülseren Özyurt, Hasan Ali Aktaş, Hüseyin Akın, Yemliha Üstün, Hüseyin Koca, Şafak Toker Kıvrak, Enes Pırtık, Gülsüm İnci, Hasan Pırtık, Fatma Özen, Mehmet Kural, Ceyda Gizli, Hasan Kilik, Ercan Karabacak. Kongrede ayrıca, 29 kişilik il delegesi de belirlendi.

Kaynak: (DHA) - DHA Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı