Haber Detayı
13 Nisan 2012 - Cuma 13:01 Bu haber 4929 kez okundu
 
Esnafın kefili “Savran” oldu
EKONOMİ Haberi
Esnafın kefili “Savran” oldu

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Genel Kurulu'nda kazanan, Bayar Savran oldu.

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi başkanlığı için Bayar Savran ve Musa Aksu yarıştı. Geçtiğimiz cumartesi günü Karalar düğün salonunda yapılan seçimde Bayar Savran, 956 oy alarak seçimi kazandı. Musa Aksu ise 907 oy aldı.

Panzerin gölgesinde seçim

Seçim öncesi emniyet ekipleri cuma günü akşam gece yarısından itibaren geniş güvenlik önlemleri aldı. Emniyetin almış olduğu önlemler sonucu seçimde herhangi bir olay yaşanmadı. 175 polisin görev yaptığı seçimde, Antalya’dan gelen polis panzer aracı, seçim sonuçlanıncaya kadar salonun önünde bekledi. Genel kurulda oy kullanmaya haiz üyeler, salona sabah saat 8:00 itibaren alınmaya başladı.

Üyeler dışında hiç kimsenin alınmadığı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi’nin kongresi’nde Bakanlık Temsilcisi 17:45 itibariyle dışarıda oy kullanacak esnaf kalmayınca her iki başkan adayıyla yaptığı görüşmenin ardından seçime gidildi.

Bayar Savran ve Musa Aksu divan başkanlığı için ayrı ayrı listeler verdiler. Divan için iki liste olunca da ilk olarak divanın teşekkülü için oylama yapıldı. Bakanlık Temsilcisi önce isimleri okuyarak açık oylama yapmayı denedi. Ancak burada sayımın çok zor olacağı anlaşılınca, her iki adayın da onayı alınarak, divan için her iki adaya oy verecek üyelerin pusulaları ayrı ayrı toplanarak, sayılması yoluna gidildi. Bunun sonucunda da Bayar Savran ekibinin aday gösterdiği Mehmet Aydın, 956 oy alarak, divan başkanlığına seçildi. Aksu'nun divan listesi ise 907’da kaldı. Bunu üzerine divan başkanlığını kazanan Bayar Savran seçimi de kazanmış oldu. Rakibi Musa Aksu da seçim sonrası kendisini destekleyen taraftarlarla birlikte salondan ayrıldı. Savran’ın kazanmasının ardından içerde ve dışarda Savran’ı destekleyen esnaf ve vatandaşlar “Başkan Savran, Başkan Habalı” şeklinde  tempo tuttular.

Habalı’dan birlik mesajı

Bayar Savran’ın seçimi kazanmasının ardından Karalar Düğün Salonu'na gelen Belediye Başkanı Mehmet Habalı, omuzlara alındı ve kendisine büyük bir tezahürat yapıldı. Başkan Habalı burada yaptığı kısa konuşmada birlik ve beraberlik mesajı verdiği konuşmasında, şunları söyledi:

“Buraya gelerek sabahtan beri bekleyen herkese çok teşekkür ediyorum. Serik Belediye Başkanı olarak demekki kucağımızı  açmışız ki böyle bir ikilem oldu. Bundan sonra, merkezdeki, beldelerdeki ve her yerdeki bütün hemşerilerimize kucağımızı daha çok açacağız ve onlarla birlikteliğimizi devam ettireceğiz.

Hepimiz bir bütünüz, bunu sadece bir yarış olarak kabul ediyorum. Şimdi sükunet içinde dağılacağız, taşkınlık olmayacak. Çünkü öbür tarafta seçime giren kardeşlerimizi, arkadaşlarımızı incitmeyeceğiz. Onlara daha hoşgörülü ve kucağımızı daha çok açarak davranacağız. Bayar Savran ve ekibine de başarılar diliyorum.” Habalı ayrıca “İki odanın arasındaki demir kapıların kalkmasını esnafımız adına istiyorum. Çünkü bu demir kapı iki esnaf kuruluşunu ayırmıştır” dedi.

 

Kooperatifin, Bayaar Savran başkanlığındaki yönetim kurulu Mahmut Yağcılar, Osman Demiroğlu, Recep Çelikdöven, Sadık Türkmen’den oluşurken, denetim kuruluna ise Volkan Kara ile Ali Korkmaz seçildi.

Kaynak: (DHA) - DHA Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı