Haber Detayı
13 Nisan 2012 - Cuma 13:01 Bu haber 3477 kez okundu
 
Hortum seraları yerle bir etti
GÜNDEM Haberi
Hortum seraları yerle bir etti

İlçemizde geçtiğimiz pazartesi günü akşam saatlerinden itibaren başlayan yağmur sonrası oluşan hortum, seralarda büyük hasara yolaçtı.

Pazartesi günü akşam saatlerinde başlayan, salı günü de devam eden yağmur sırasında meydana gelen hortum, Çandır Beldesi ile Kuşlar, Bilginler ve Yeşilyurt Köyleri’nde tarım alanlarına zarar verdi. Salı günü  saat 10.30 sıralarında çıkan, uzun süre ilerleyen hortum, önüne gelen her şeyi yerle bir etti. Hortum nedeniyle seraların camları kırıldı, naylonları uçtu, çatıları çöktü. 40'a yakın domates, biber ve salatalık serası zarar gördü.

İlk belirlemelere gore, yaklaşık 200 dönüm ekili alana zarar verdiği kaydedilen hortumdan, bölgedeki en büyük zararı ise Kalton Seracılık'a ait seralar gördü. Kalton Seracılık Üretim Müdürü Ziraat Mühendisi Süleyman Erten, "Bir anda çıkan hortum 38 dönüm alan üzerine kurulu seralarımızı kısa sürede yerle bir etti. Şans eseri çalışanlarımız zarar görmedi. Hasar tespit çalışmalarına başladık. Kesin bir rakam söylemek güç, ancak maddi zararımız çok büyük" dedi.

Hortumun ardından Serik Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri ve TARSİM yetkilileri de  bölgede hasar tespit çalışmaları yaptı. Kuşlar Köyü Muhtarı Akif Küçük “Bir anda meydana gelen hortum sonrası köyümüzde bazı seralar ağaçlar, evlerin çatısı hortumdan zarar gördü. can kaybı yaşanmaması tesellimiz oldu” diye konuştu.

Kaynak: (DHA) - DHA Editör: Ayhan Sezer TEMİZ
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı