Haber Detayı
13 Nisan 2012 - Cuma 13:01 Bu haber 8144 kez okundu
 
Avukat Önal Ailesi’nden Tekeli’ye Fen Labaratuarı
EĞİTİM Haberi
Avukat Önal Ailesi’nden Tekeli’ye Fen Labaratuarı

Avukat çift Ali ve Gülsüm Önal’ın yaptığı 10 bin lira bağışla Tekeli İlköğretim Okulu’na kazandırılan iki fen laboratuarının açılışı, törenle yapıldı.

Labaratuar açılışına Kaymakamı Ahmet Ümit, Garnizon Komutanı Jandarma Binbaşı Beşir Acar, Emniyet Müdürü Fatih İnceyavuz, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Hüseyin Karataş ve okul müdürleri katıldı.

 

            Labaratuar açılışında bir konuşma yapan Okul Müdürü Emin Okudan, "Öğrenmeyi öğrenmiş öğrencileri yetiştirmede çağa uygun araç gereçleri kullanmak gerekmektedir. Bu araç gereçleri sağlamada okul imkânları yeterli olmadığında eğitime gönül veren hayırseverler katkı sağlamaktadırlar. Okulumuza fen laboratuarı yaptırmamız gerektiğinde Avukat Ali Önal bizim bu isteğimizi hemen olumlu cevap vererek, iki adet fen laboratuarı için saygıdeğer eşleri Avukat Gülsüm Önal ile birlikte 10 bin lira yardımda bulunmuşlardır. Bizde okulumuza kazandırdıkları iki fen laboratuarına ayrı ayrı Avukat çiftimizin isimlerini verdik. Yaptığı bu yardımlar için kendilerine öğrencilerim ve öğretmenlerim adına teşekkür ediyorum” dedi.

                    Müdür Okudan ayrıca, "Okul bahçemizde yaptığımız törenlerden istediğimiz verimi alamıyorduk. Çünkü yapılan etkinliği öğrencilerimiz izleyemiyordu. Bu nedenle törenlerin daha etkili olabilmesi için okul bahçesine sahne yapmaya karar verdik. Okul aile birliği yönetim kurulu üyemiz İnşaat Mühendisi Ali Yılmaz’ın girişimleriyle sahnenin beton kısmını yaptırdık. Başarı eğim kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Selim Şişman’ın katkılarıyla fayans ve Atatürk büstü, kaidesi yaptırılmıştır. Eğitim adına yapılan tüm bu yardımlara teşekkür ederim" dedi.

 

Avukat Gülsüm Önal’da yaptığı konuşmada, Konfüçyüs'ün “İşittim unuttum, gördüm hatırladım, yaptım öğrendim" sözünü hatırlatarak laboratuar, atölye gibi alanların öğrenmedeki olumlu etkilerini dile getirdi.

Kendisinin de bir Tekeli İlköğretim Okulu mezunu olduğunu, koridorlarında dolaşmanın kendisini duygulandırdığını belirten Başarı Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Selim Şişman ise, bu yardım fırsatını kendilerine sunduğu için okul Müdürü Emin Okudan'a teşekkür etti.

 

            Konuşmaların ardından Hayırseverler Avukat Gülsüm Önal, Avukat Ali Önal ve Başarı eğim kurumları Yönetim kurulu Başkanı Selim Şişman’a plaketleri Kaymaka

Kaynak: (DHA) - DHA Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı