Haber Detayı
27 Nisan 2012 - Cuma 13:04 Bu haber 6681 kez okundu
 
23 Nisan’da İsmail YK coşkusu
KÜLTÜR & SANAT Haberi
23 Nisan’da İsmail YK coşkusu

23 Nisan’da verdiği konserle Seriklilere müzik ziyafeti çeken ünlü sanatçı İsmail YK, sahnede futbol oynamak istedi.

 

Serik Belediyesi kültür etkinlikleri kapsamında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla düzenlenen konserde Serikli gençler, İsmail YK ile coştu.

İsmail Oğan Stadyumu’nda düzenlenen konserde sahne alan İsmail YK, “Uzun süredir sahnelerde yoktum. Sinema ve dizileri izleyemiyordum. Çünkü stüdyo çalışmalarım vardı. Çok sevdiğim futbolu bile oynayamadım. Ama geçtiğimiz günlerde arkadaşlarımla halı sahada futbol oynadım. Az kalsın halı sahada dizimi parçalıyordum. Ayağımda biraz ağrı oldu. Neyse ki şu an düzeldim. Futbolu çok seviyorum. Futbol topu varsa burada beraber bir kale kuralım, futbol oynayalım. Bugün 23 Nisan annelerimizin ellerinden öper, çocuklarımızın gözlerinden öpüyorum. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün armağan ettiği bu büyük bayram, tüm çocuklarımıza kutlu olsun” dedi.

İsmail YK sahneye çağırdığı küçük hayranı Aleyna ile düet yaptı. Aleyna ile “Facebook’ ve ‘Haydi bastır’ şarkılarını birlikte söyledi. İsmail YK, birbirinden güzel şarkıları ile Serik’lilere unutulmaz bir gece yaşattı. 10 bin kişinin izlediği konserde hayranları, İsmail YK’ya tempo tuttular.

Gecede bir konuşma yapan Belediye Başkanı Mehmet Habalı, “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklarımıza armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı bugün hep beraber coşkuyla kutluyoruz. 7 yıldır Serik halkı ve Serikli gençler benden hep İsmail YK’yı Serik’e getirmemi istedi. Bugün bu kalabalığı, bu coşkuyu gördükten sonra, ne kadar haklı olduklarını gördüm. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimize hep beraber sahip çıkmalıyız. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün dünya çocuklarına armağan ettiği bu bayramı hep beraber kutluyoruz. Bayramınız kutlu olsun. Mustafa Kemal Atatürk’ü unutmadık, o hep kalbimizde yaşayacak. Bugüne kadar bir şeyi çok iyi anladım. İnsanlar kadın, erkek değil, insanlar sağcı solcu değil, insanları etnik kimlikle ayırmak değil. İki tip insan var, iyiler ve kötüler. İyiler birlik ve beraberlikten yana. Kötüler ise birlik ve beraberliği bozanlar. Kendi çocuklarımıza sahip çıktığımız kadar komşu çocuklarımıza da sahip çıkmalıyız. Komşularımızda bizim çocuklarımıza sahip çıkmalı. Biliyorum ki dünyada ve Türkiye’de iyi insanlar var. Hepsi günahsız. Peki kim bu iyi insanlar. Tabiki çocuklarımız. Dünyadaki tüm çocuklarımıza hepimiz sahip çıkmalıyız” dedi.

Kaynak: (DHA) - DHA Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı