Haber Detayı
04 Mayıs 2012 - Cuma 13:06 Bu haber 6091 kez okundu
 
ADD yeni başkanı Çıtak oldu
KÜLTÜR & SANAT Haberi
ADD yeni başkanı Çıtak oldu

Atatürk Düşünce Derneği Serik Şubesi’nin (ADD) genel kurulu, yapıldı. Derneğin kuruluşundan buyana başkanlığını yapan Mehmet Kural kongrede nöbeti, Avukat Faik Çıtak’a devretti.

 

ADD Serik Şubesi’nin geçtiğimiz cumartesi günü dernek binasında yapılan kongresine üyeler ve davetliler, büyük ilgi gösterdi. Derneğin kuruluşundan buyana başkanlığını yapan Mehmet Kural’ın aday olmadığı kongrede Avukat Faik Çıtak, tek aday olarak katıldı. 

Kongrede yapılan seçimde Avukat Faik Çıtak ve listesi oy birliği ile ADD Serik Şubesi’nin yeni yönetimine getirildiler. Derneğin Avukat Faik Çıtak başkanlığındaki yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:

Fikret Güler, Hatice Kural, Bekir Karaosmanoğlu, Mustafa Koca, Ayhan Sezer Temiz, Sedat Bodur. Denetleme Kurulu; Turgay Acar, Aydın Kıvran, Mustafa Eren Disiplin Kurulu; Mehmet Çil, Bilal Saygı ve Tanju Nehoş, Kurultay Delegeleri; Ali Çırpıcı, Mehmet Kural, Ali Doğan ve doğal delege olarakta Şube Başkanı Faik Çıtak.

Atatürk Düşünce Derneği Serik Şubesi’nin yeni Başkanı Avukat Faik Çıtak, göreve seçildikten sonra yaptığı ilk açıklamasında, “Ağır bir yükün altına girdiğimizin farkındalığının bilinci ile ben ve yol arkadaşlarım, tüm zamanımızı ve enerjimizi büyük Atatürk’ün düşünce ve fikirlerini yurttaşlarımıza iletmeye çalışacağız” dedi. Tüm Serikliler’i derneğe üye olmaya da çağıran Başkan Çıtak, daha sonra şu düşüncelerini dile getirdi:

“Türkiye Cumhuriyeti’ni kurarak, yüzyıllar boyunca kralların, imparatorların başında görmeye alıştığımız ‘Taç’ı milletin başına yerleştiren Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, fikirlerine ve manevi şahsiyetine saldırıların arttığı, resimlerinin dahi kamu kurum ve kuruluşlarından birer birer indirildiği karanlık günleri yaşadığımız  bugünlerde, yol arkadaşlarımızla birlikte Serik Atatürkçü Düşünce Derneği yönetimini üstlenmiş bulunmaktayız.

Ağır bir yükün altına girdiğimizin farkındalığını ile ben ve yol arkadaşlarım tüm zamanımızı ve enerjimizi büyük Atatürk’ün düşünce ve fikirlerini yurttaşlarımıza iletmeye çalışacağız. Derneğimizin amacı; Atatürk’ün düşüncelerini, davranışlarını, savaşımlarını ve yapıtlarını inceleme, araştırma konusu yapmak, bunlara karşı girişim ve akımlarla yasalar çerçevesinde düşünce savaşımı vermektedir.

Bu amaç çerçevesinde, Atatürkçü düşünceyi benimseyen tüm hemşerilerimizi herhangi bir siyasi parti ya da grup ayrımı gözetmeksizin Serik Atatürkçü Düşünce Derneği’ne üye olmaya davet ediyor, derneğimizde aynı çatı altında Atatürk’e, Cumhuriyet’e, laik ve demokratik hukuk devleti karşıtlarına karşı, düşünce savaşına katkıda bulunmalarını istiyoruz.”

 

Kaynak: (DHA) - DHA Editör: Kadir TEMİZ
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı