Haber Detayı
04 Mayıs 2012 - Cuma 13:10 Bu haber 4322 kez okundu
 
Küçük Semanur öz baba kurbanı
ASAYİŞ Haberi
Küçük Semanur öz baba kurbanı

İlçemiz Aşağıçatma Taşlık Mevkii’nde işçilik yapan aslen Urfa nüfusuna kayıtlı 26 yaşındaki Mehmet Çiçek’in, ilk eşinden olan öz kızı 2 yaşındaki Semanur'u döverek öldürdüğü iddia edildi.

Geçtiğimiz cuma günü 2 yaşındaki öz kızı Semanur’un fenalaşması sonucu ilçemiz Devlet Hastanesi acil servisine getiren baba Mehmet Çiçek, kızının ranzadan düştüğünü söyledi.

Küçük kızın vücudundaki morluk ve diş izlerini fark eden acil serviste görevli doktor ve hemşireler, hastane polisini durumdan haberdar ettiler. Küçük Semanur’un, feci şekilde dövüldüğünü belirtmesi üzerine baba Mehmet Şimşek, polis tarafından gözaltına alındı ve olay Belek jandarma Karakol Komutanlığı’na da bildirildi. Jandarma ekipleri de, 24 yaşındaki üvey anne Sara Samancı Çiçek’i de gözaltına aldı. Hastanedeki ilk müdahalesi acil serviste yapılan küçük Semanur, akabinde ameliyata alındı.

Hastanede yapılan muayenede kafatasında çatlak, vücudunda diş izleri, kırıklar ve morluklar tespit edilen minik kızın, beyin kanaması ve akciğer kanaması teşhisiyle ameliyat edildi. Hastanenin yoğun bakım servisinde yer olmadığından, Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edilen Semanur, yoğun bakım servisinde yapılan tüm müdahalelere rağmen, akşam saatlerinde yaşamını yitirdi.

Baba Mehmet Çiçek, mahkemede verdiği ifadesinde kızını dövmediğini, ranzadan düşerek o hale geldiğini öne sürerken, eşi 24 yaşındaki Sara Samancı Çiçek ise, "Eşim kızını yemek yemediğinde, yaramazlık yaptığında sürekli döverdi" dediği öğrenildi. Baba dayağından öldüğü belirtilen Semanur Çiçek'in cenazesi ise otopsi yapıldıktan sonra, yakınları tarafından morgdan alındı.

Belek Jandarma Karakol Komutanlığı'ndaki ifadelerinin ardından Nöbetçi Cumhuriyet Savcısı tarafından ifadeleri alınan anne ve baba, tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edildi. Mahkeme, baba Mehmet Çiçek’i kızını öldürmekten, anne Sara Sabancı Çiçek’i de ihmal suçundan tutukladı.

MORGTAN ALINDI

Öte yandan, Semanur'un cansız bedeni üzerinde, geçtiğimiz cumartesi günü Antalya Adli Tıp Kurumu’nda otopsi yapıldı. 2,5 saat süren otopside küçük kızdan örnekler alındığı ve bunların inceleneceği belirtildi.

İncelemenin en küçük ayrıntıya kadar yapıldığını belirten Cumhuriyet Savcısı Galip Aşık, bu konuda daha fazla açıklama yapmayacağını söyledi. Daha sonra yakınlarına teslim edilen küçük kız için tabut kullanılmadı. Amcası Mustafa Çiçek'in kollarında son yolculuğuna çıkan Semanur Çiçek Uncalı Kent Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Amca Mustafa Çiçek, gazetecilere yaptığı açıklamada Şanlıurfa'dan çalışmak için Serik ve Aksu ilçesine geldiklerini, buralardaki seralarda yevmiye ile çalıştıklarını ve yaşamlarını çadırda sürdürdüklerini ifade etti. Olayla ilgili olarak bilgisi olmadığını kaydeden Mustafa Çiçek, olayı duyunca herkes gibi kendisinin de büyük şaşkınlık yaşadığını ve üzüldüğünü söyledi. Semanur'un öz annesi Caziye Çiçek'in ise, Kayseri'de yaşadığı belirtildi.

Kaynak: (DHA) - DHA Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı