Haber Detayı
11 Mayıs 2012 - Cuma 13:22 Bu haber 5408 kez okundu
 
Önce festival, sonra konser coşkusu
KÜLTÜR & SANAT Haberi
Önce festival, sonra konser coşkusu

Kadriye Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Çilek Kültür ve Turizm Festivali yapıldı. Adını verdiği festivalde, en güzel çilekte seçildi.

Kadriye Belediyesi tarafından düzenlenen “2. Çilek Kültür ve Turizm Festivali”nde, Kadriye gündüz şenlikle, gecede Muazzez Ersoy konseri ile coştu.

Kadriye, geçtiğimiz cumartesi günü görkemli festival, mehteran ekibinin eşliğinde gerçekleşen görkemli kortej geçişi ile başladı. Bunun ardından festiaval, “En Güzel Çilek” yarışması ile devam etti.

Gün boyunca folklör ekibi, mehteran takımı, sihirbaz ve animasyon gösterilernin renk ve heyecan kattığı festivale, mahalli sanatçılarda coşku kattı. Festivale gelen vatandaşlara da 4 ton çilek dağıtıldı.

Şampiyon “Çilek” Gülmez’den

Festivalde 42 üreticinin katıldığı “En Güzel Çilek” yarışmasında birinciliği, 45 puanla Rasim Gülmez’in yetiştirdiği çilek aldı. Yarışmada İkinci 41 puanla Bilal Şahin, üçüncü 40 puanla Abdullah Durmaz oldu. Dereceye giren çilek üreticilerine ziraat aletlerlerinden oluşan ödüllerini, Kadriye Belediye Başkanı İsmail Şahin verdi.

“Festival, Kadriye’nin tanıtımında büyük etken”

Ev sahibi Kadriye Belediye Başkanı İsmail Şahin “Bu yıl 2.sini düzenlediğimiz Çilek Kültür ve Turizm Festivali, beldemizin tanıtımı adına büyük kazançtır. Kadriye hem turizmde, hem de çilekte Türkiye’nin en önde gelen beldelerinden biridir. Özellikle çilek tüketiminde iç pazardaki ihtiyacın yarısını karşılayan Kadriye, ülkemizde önemli bir üretim merkezi haline gelmiştir. 300’ün üzerinde çilek yetiştiricisi bulunan bölgemizde, kaliteli üretimi yapılmaktadır. Düzenlediğimiz festivalle turizmle ve tarımla önemli bir üne sahip Kadriyemiz’in; yaşam kalitesini daha yüksek yerlere getirmek, tek amacımızdır” dedi.

Nostalji Kraliçesi'nden muhteşem konser

Gündüz çeşitli etkinliklerle dolu dolu geçen festivalde, akşam da 'Nostalji kraliçesi' Muazzez Ersoy’da  bir konser verdi.

2. Çilek Kültür ve Turizm Festivali’nde sahne alan Muazzez Ersoy, hayranlarına unutulmaz bir müzik ziyafeti çekti. Ersoy, Kadriye Kültür Meydanı'ndaki konserini izleyen yaklaşık 5 bin kişiye, söylediği birbirinden güzel şarkılarla, unutulmaz bir gece yaşattı.

Şıklığıyla dikkat çeken Ersoy, uzun süre sahnelerden uzak kaldığını ve hayranlarını özlediğini söyledi. Daha sonra sanat müziğinin sevilen hareketli ve duygusal şarkılarını seslendiren ünlü sanatçı, iki saat boyunca kaldığı sahnede, meydanı tıklım tıklım dolduran hayranlarına müzik ziyafeti sundu.

Ersoy’un, şarkılarını zaman zaman hayranları ile birlikte seslendirdi. Ünlü sanatçı, birbirinden güzel şarkıları ile büyülediği izleyicilerden büyük alkış aldı.

Baykal’da katıldı

Festivali, CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal’da izledi. Baykal’ın, partisinin diğer Antalya Milletvekilleri Arif Bulut ve Yıldıray Sapan ile birlikte katıldığı festivali Ak Parti İlçe Başkanı Ragıp Okudan, MHP Antalya İl Başkanı Osman Çetin, MHP İlçe Başkanı Cüneyt Güzel, Garnizon Komutanı Jandarma Binbaşı Beşir Acar ve Emniyet Müdürü Fatih İnceyavuz da izledi.

 

Kaynak: (DHA) - DHA Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı