Haber Detayı
01 Haziran 2012 - Cuma 13:28 Bu haber 3452 kez okundu
 
Bir hayal gerçek oluyor
GÜNDEM Haberi
Bir hayal gerçek oluyor

Beşkonak’tan gelecek olan içme suyunun yer teslimi yapıldı, imzalar atıldı. Beşkonak Suyu’na 3 yıl sonra kavuşacağız.

 

İlçemizin uzun yıllardır hayali olan, ancak bir türlü hayata geçirilemiyen Beşkonak Suyu, nihayet gerçek oluyor. İlçemize ile birlikte 9 beldeye hayat verecek içme suyunun alınacağı alanda geçtiğimiz hafta içerisinde müteahhit firmaya yapıldı ve bir gün sonrada protokol imzalandı.

Geçtiğimiz hafta içerisinde İller Bankası Bölge Müdürü Yakup Koç ve Banka’nın içme suyu projesinin ihalesini alan müteahhit firma sahipleri ile birlikte Beşkonak’a giderek suyun alınacağı yerde incelemelerde bulunmuştu. Bir gün sonrada İller Bankası Antalya Bölge Müdürlüğü’nde belediye başkanlarının da katıldığı törenle atılan imzaların ardından müteahhit firmaya yer teslimi yapıldı.

İhalesi, İller Bankası tarafından 48 milyon liraya yapılan içme suyunun ilçemiz ve beldelerine, 3 yıl sonra geleceği belirtildi.

 

 

Okudan “Çözüm üretmeye devam ediyoruz”

 

Ak Parti Serik İlçe Başkanı Ragıp Okudan, içme suyunun ilçemize getirilmesi konusunda hükümet olarak çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini bildirdi. Geçtiğimiz hafta içerisinde İller Bankası yetkilileri tarafından Beşkonak’a gidilerek, yerinde mütehait firmaya yer tesliminin yapıldığını belirten Başkan Okudan, gazetemize konuyla ilgili yaptığı özel açıklamada, daha sonra şunları söyledi:

“Ak Parti hükümetlerince, ülkemizin aynası olan Antalya ve buna bağlı olarak Serik ilçemizin yıllardır ihmal edilmiş sorunlarına çözümler üretiliyor.

İlçemizin yıllardır özlemini çektiği SAĞLIKLI İÇME SUYU projesinde artık işi yapacak müteahhide yer teslimi yapılarak, emin adımlarla hedefe doğru gidilmektedir.

Ak Parti Serik İlçe Teşkilatı olarak bizler, milletvekillerimizle istişare halinde yatırımların takipçisi olmaya devam ediyoruz.”

 

Kaynak: (DHA) - DHA Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı