Haber Detayı
15 Haziran 2012 - Cuma 13:32 Bu haber 4169 kez okundu
 
AKM’nin temelini Bahçeli attı
GÜNDEM Haberi
AKM’nin temelini Bahçeli attı

Serik Belediyesi’nin Hizmet Binası ile Atatürk Kültür Merkezi’nin temeli atma törenini MHP Lideri Devlet Bahçeli yaptı.

Geçtiğimiz cumartesi günü ilçemize gelen Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli ilk olarak Belediye Başkanı Mehmet Habalı’yı makamında ziyaret etti. Bahçeli belediye önünde coşkulu bir şekilde karşılandı. Belediye girişinde Serik Belediyespor Kickbox Takımı, Bahçeliye bir gösteri yaptı. Bahçeli’nin belediyedeki ziyaretinin ardından Orta Mahalle eski otogar içerisinde yapılacak olan AKM ile Belediye Hizmet Binası’nın temel atma törenine katıldı. Temel atma töreninde ilk konuşmayı Belediye Başkanı Mehmet Habalı yaptı.

365 günde tamamlanacak

Konuşmasına Kültür Merkezi Projesi ile ilgili seçimlerden önce Serikliler’e verdiği bir söz olduğunu hatırlatarak başlayan Başkan Habalı, “Bu projemizden sonra ayın 18'inde de pazar yeri ile ilgili projemizi başlatacağız. Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Hizmet Binası projemizi 365 gün içerisinde tamamlayarak, hizmete açacağız. Pazar yeri projemizin süresi ise 450 gün olarak belirlendi. Bu ikinci projemizi de yerel seçimler normal sürede yapılarsa yine seçim öncesi açacağız. Ama seçimler öne alınırsa Serik'te 4. dönemimizde bu projemizin açılışını Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli'nin de başbakan olarak katılımıyla yapacağız” dedi.

“Belek Turizm Merkezi ile Toroslar’ı kavuşturacağız”

Daha önce 2012 yılının hizmet yılı olacağını açıkladığını belirten Başkan Habalı, belediye olarak yaptıkları bazı hizmetleri dile getirdiği konuşmasının sonunu şöyle noktaladı:

“Bizlere gelen yazılarda ve basında da belirtildiği gibi yeni büyükşehir yasası kapsamında belde belediyelerinin kapanacağı ifade ediliyor. Bu yeni süreçte ve önümüzdeki dönemde Belek Turizm Merkezi ile Torosların safari turizmini birleştireceğimizin sözünü buradan veriyorum. Bu yeni süreç ile ilgili çalışmalara şimdiden başladık, 6 ay içerisinde de sonlandıracağız. Bu projelerimizle Belek Turizm Merkezi ile Torosları kavuşturacağız.”

 

Bahçeli: “Serik’te olmaktan büyük memnuniyet duyuyorum”

Habalı'nın konuşmasından sonra kürsüye davet edilen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ise konuşmasında şunları söyledi:

“Serik'te olmaktan, Yörük kardeşlerime kavuşmaktan büyük bir memnuniyet duyuyorum. Bizlerin bir araya gelmesini nasip eden Cenab-ı Allah'a sonsuz şükrediyorum. Bugün Serik Belediyemizin fedakâr ve takdir edilecek çalışmalarını yerinde görmek ve Atatürk Kültür Merkezi’yle Belediye Hizmet Binası'nın temelini atmak için sizlerle buluştuk. Başarılı çalışmalarından dolayı Serik Belediye Başkanımız sayın Mehmet Habalı'yı kutluyor; belediye meclis üyelerine ve her düzeydeki belediye çalışanına teşekkür ediyorum. Ayrıca partimizi layık ve hakkıyla temsil eden, fikirlerimizin halkımızla buluşması için üstün bir özveride bulunan başta ilçe başkanımız olmak üzere dava arkadaşlarıma takdirlerimi sunuyorum. Serik'e gönül veren, gelişmesi için ter akıtan, emek sarfeden her bir kardeşimi kucaklıyor ve Yörüklerle iftihar ediyorum.”

Takdire şayan çalışmalar”

Konuşmasını, “Belediyecilik, milletimize ilk elden hizmet yolunda en önemli, en onurlu, ancak bir o kadar da yüksek sorumluluk gerektiren bir faaliyet alanıdır” diye sürdüren Bahçeli, daha sonra şöyle devam etti:

“Siyasetin vatandaşla ilk elden temas, iletişim ve imtihan sahasıdır. Hizmetlerdeki kalite, etkinlik, yaygınlık ve hız belediye yönetimleri hakkında da herkese bir fikir vermektedir. Aynı zamanda yerel yönetimlerin performansı vatandaşlarımızın siyasi tercih ve tutumlarının boyutunu ve yönünü birebir etkilemekte ve değiştirmektedir. Bu haliyle yerel yönetimler merkezi idarenin bir provası ve hazırlık aşaması gibidir.

Aziz milletimiz yerel ölçekteki hizmetlere bakarak bir karara varmakta ve siyasal tercihte bulunmaktadır. Bu yüzden belediye yönetimlerinin siyasi partiler açısından önemi, değeri ve başarısı çok fazladır. Çok şükür Serik Belediyesi üzerine düşen her çabayı göstermiş ve göstermeye de devam etmektedir. Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Habalı ve belediye meclis üyeleri aldıkları millet vazifesini en iyi şekilde yerine getirmektedir. Belediye Başkanımız ekibiyle birlikte Serik'in sorunlarını bitirmek, meselelerini kökünden çözmek için var gücüyle çalışmaktadır. Bunun için kendisini ve çalışma arkadaşlarını bir kez daha tebrik ediyorum.

Serikli kardeşlerimin, MHP'ye göstermiş olduğu alaka, verdiği destek boşa çıkmamış ve hizmet olarak geri dönmüştür. Belediyeciliğin insana ve çevreye olan bakışını, bunlara yönelik çabasını, imkânları zorlayarak gerçek bir hizmet için nasıl mücadele verildiğini, bunların da üstünde namus ve ahlaka riayeti Serik'te görmek mümkündür. Serik'in MHP'nin yanında durması hamdolsun cevapsız ve karşılıksız kalmamıştır. Yörükler, Türkmenler MHP'yi sahipsiz koymamış, MHP'de onları çaresiz ve yalnız bırakmamıştır.”

Bahçeli konuşmasında, Ak Parti’ye ve Tayyip Erdoğan’a da,“Ortadoğu sultanlığına özenen sefil zihniyetler milletimizin meselelerini çözemeyeceklerini anlayınca küresel güç merkezlerinin izin ve icazetiyle oyalanmaya ve ülkemizi sonu olmaya gerilimlerle meşgul etmeye çalışmışlardır. Gayet net olarak biliyor ve bizatihi yaşıyorsunuz, zenginleşen, büyüyen, gelişen asla sizler değilsiniz, hiçbir zaman da olmadınız" diyerek yüklendi.

 

“Serik’e geldi mi zırnık yok!”

 

Huzursuzluk, güvensizlik ve bunlarını yanında ekonomik zoruklarını kökleştiği bir Türkiye'nin var olduğunu kaydeden MHP Lideri Bahçeli, milletin her alanda kaderine terk edildiğini belirtti. MHP Lideri Bahçeli, aşırı sıcak altında yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı temel atma töreninde konuşmasına şöyle devam etti:

 

"Ekonomideki tahribat, azan hayat pahalılığı, kâbus gibi çöken zamlar hepinizi perişan etmiştir. Bugün Başbakan'ın gelişmiş diyerek yutturmaya çalıştığı ekonomik sistem, sizlerden aldığı fahiş vergilerle ayakta güç bela durabilmektedir. Fakirleşen millet, itibarlı devlet çelişkisi ve ağır yoksulluk hali sürekli görmezden gelinmekte, üstelik zenginleştirmekten bahsedilmektedir. Sizlerden aldığını başkalarına peşkeş çeken bu iktidar ürünlerinizin dalında kalmasına nedense sessiz ve duyarsızdır. Başbakan Erdoğan binlerce kilometre uzaklıktaki yerlere, küresel hesaplar çerçevesinde yardım yapmakta, para vermektedir. Ama sıra Serik'e geldiğinde bir şey yokmuş gibi davranmayı, hareketsiz kalmayı tercih etmektedir."

 

SEFİL ZİHNİYETLER

Ağır bir istismar ve zihinleri sürekli meşgul eden çıkar kavgalarının işsizliği ve yoksulluğu unutturmak için tezgahlandığını öne süren MHP Lideri Bahçeli, Türkiye'nin ekonomik darboğaza düştüğünü iddia etti. Böylesine bir Türkiye'nin asıl sorunlardan savrularak başka alanlara kaydırılıp çıkmaza hapsedildiğini dile getiren Bahçeli, sözlerini şöyle tamamladı:

 

"Ortadoğu sultanlığına özenen sefil zihniyetler milletimizin meselelerini çözemeyeceklerini anlayınca küresel güç merkezlerinin izin ve icazetiyle oyalanmaya ve ülkemizi sonu olmaya gerilimlerle meşgul etmeye çalışmışlardır. Gayet net olarak biliyor ve bizatihi yaşıyorsunuz, zenginleşen, büyüyen, gelişen asla sizler değilsiniz, hiçbir zaman da olmadınız. Elektriğiniz zamlı, ekmeğiniz pahalı, hayatınız çilelidir. Emeğiniz, alın teriniz ne yakız ki heba olmaktadır. Ama AKP için mesele değildir. İşsizlik, yoksulluk ve ağır sefalet şartları Akdenizin maviliğini, parıltılı gökyüzünü kapatmıştır. Şüphesiz bu devran böyle gidemez, gitmemelidir."

 

Konuşmaların ardından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve beraberindekiler Atatürk Kültür Merkezi ve Serik Belediyesi hizme

Kaynak: (DHA) - DHA Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı