Haber Detayı
25 Haziran 2012 - Pazartesi 13:51 Bu haber 5252 kez okundu
 
Askerlik Şubesi kapandı
GÜNDEM Haberi
Askerlik Şubesi kapandı

Ülke genelinde Askerlik Şubeleri’nin kapatılması kararının ardından ilçemiz Askerlik Şubesi’de 28 Mayıs’ta kapanıyor. Açıklanan kıstasların çok çok üzerinde işlem hacmine sahip olmasına rağmen İlçemiz Askerlik Şubesi’de, ülke genelinde kapatılmasına karar verilen 181 ilçedeki Askerlik Şubeleri arasında yeraldı.

Milli Savunma Bakanlığı’nın 700’ün altında işlem yapılan şubelerin kapatılması yönündeki girişimlerini Başbakan Erdoğan’da, “Biz kanun değişikliğiyle de ilk yoklama, yedeklik yoklaması ve askerlik meclisini, böylece askerlik işlemlerini azaltarak hızlandırıyoruz. Bu nedenle işlem hacmi düşük, 181 ilçedeki askerlik şubelerini kaldırıyoruz. Bu ilçeler en yakın askerlik şubesi bünyesine dahil olacak” şeklindeki açıklaması ile desteklemişti.

Başbakan Erdoğan ayrıca, kapatılmasına karar verilen 181 askerlik şubesine ait binaların, okul öncesi eğitimde kullanılmak üzere Milli Eğitim Bakanlığı’na devredileceğini açıklamıştı. Şimdi ise ilçemiz Askerlik Şubesi’nin kapanmasının ardından Milli Savunma Bakanlığı’nın emriyle vatandaşlarımız, 28 Mayıs’tan itibaren askerlikle ilgili her türlü işlemlerini Antalya Muratpaşa Askerlik Şubesi’ne giderek, yaptır

Kaynak: (DHA) - DHA Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı