Haber Detayı
13 Temmuz 2012 - Cuma 13:52 Bu haber 4481 kez okundu
 
Badak, “İçme suyu 1.5 yıl içerisinde Serik’e gelecek”
SİYASET Haberi
Badak, “İçme suyu 1.5 yıl içerisinde Serik’e gelecek”

Ak Parti Antalya Milletvekili Sadık Badak, Serik'ten geçecek olan oto yol ve raylı ulaşım projelerini Expo'nun da yapılacağı 2016 yılına yetiştirmeye çalıştıkların söyledi.

 

Geçtiğimiz perşembe günü ilçemize gelen AK Parti Antalya Milletvekili Sadık Badak, Sanayi Sitesi'nde esnaflarla buluştu. Toplantıya Ak Parti İlçe Başkanı Ragıp Okudan, Sanayi Sitesi Başkanı Ahmet Tunç, Esnaf Odası Başkanı Mehmet Cesur, muhtarlar, esnaflar ve Ak Parti İlçe Yönetim Kurulu üyeleri katıldılar.

Ak Parti Hükümetinin çalışmaları ve bölge ile ilgili projeleri hakkında bilgi veren Ak Parti Antalya Milletvekili Sadık Badak, Serik İçme Suyu ile ilgili çalışmaların sürdüğünü belirterek suyun 1.5 yıl içerisinde Serik'e geleceğini ifade etti. Badak şu anda içme suyu ile ilgili temel atma çalışmalarının sürdüğünü, Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu'nun katılımı ile temelin atılacağını belirterek; “Şu anda içme suyu ile ilgili hiçbir problem yoktur. Yatırım kaynağı, malzemesi hazırıdır. Serik ve 8 beldenin ve yaklaşık 150 bin vatandaşımızın temiz içme suyuna kavuşacağı bu projenin hayırlı olmasını diliyorum.”

Botanik Expo 2016

2016 yılında Antalya'da yapılacak olan Botanik Expo'nun bölge için çok önemli bir yatırım olduğuna dikkat çeken Milletvekili Sadık Badak, bu projenin bölgenin gelişimine de katkısının büyük olacağını söyledi. Badak, Antalya'ya gelecek ve Serik'ten de geçecek olan ulaşım hatları ile ilgili de şu bilgileri verdi; “Afyon-Burdur-Antalya-Serik-Alanya otoyolu proje ihaleleri ve Burdur-Antalya etabının projeleri bitti. Biz bu çalışmanın Expo'ya kadar yetişmesini arzu ediyoruz. Yine Antalya-Manavgat-Konya raylı ulaşım projesinin de aynı tarihlere yetişmesini istiyoruz. Bizim coğrafyamız da zor bir coğrafya. Dağları geçerek yapılacak bu projeler tabii ki büyük ve hatasız yapılması gerek bu projeler. Biz çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Expo'ya yetiştirmeye çalışıyoruz. Ama sonuç olarak bu projelere başlandı. Bu çalışmaların bitirilmesi ile birlikte otoyol ve raylı sistem Serik'ten geçecek.”

Elektrik Kesintisi Şikayetleri

Toplantıya katılan vatandaşlar ise Ak Parti Antalya Milletvekili Sadık Badak'a çeşitli konularda isteklerini ve sorunlarını ilettiler. Bir vatandaş Cumalı Mahallesi için tali yol talebini iletirken, diğer katılımcılardan bazıları da Sanayi Sitesi'ne polis noktası kurulması ve polisiye tedbirlerin artırılmasını istediler.

Yine Seriklilerden en çok gelen taleplerin biri de elektrik kesintilerinden duyulan rahatsızlık oldu. Vatandaşlar, elektrik kesintileri ile ilgili şikayet ve taleplerini Badak'a ilettiler.

VATANDAŞLARDAN “HASTANEDE DOKTOR SIKINTISI VAR” ŞİKAYETİ

Toplantıda esnaflar ve muhtarlar Serik Devlet Hastanesi ile ilgili acil servis ve uzman doktor sıkıntıları da dile getirilirken; Hastanede doktorun yetersiz olduğunu özellikle acil serviste vatandaş olarak sıkıntı yaşadıklarını da belirtti. Serik'e Sabit Araç Muayene İstasyonu talepleri de iletildi. Serik Esnaf Odası Başkanı Mehmet Cesur ise bu konuda söz alarak, Araç Muayene İstasyonu ile ilgili çalışmalarda bulunduklarını ve yer konusunda Belediye Başkanımız Mehmet Habalı Araç Muayene İstasyonunun yerini temin ettiklerini ve Şoförlür Odası Başkanı ile birlikte sürekli bu konuda çalışma yaptıklarını ve sorunun kısa sürede çözüleceğini söyledi.

Vatandaşların sorunlarını tek tek not alan Milletvekili Sadık Badak konuların takipçisi olacağını belirterek toplantıya katılanlara teşekkür etti.

Kaynak: (DHA) - DHA Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı