Haber Detayı
13 Temmuz 2012 - Cuma 13:54 Bu haber 3940 kez okundu
 
Ali, babasının bıraktığı yerden...
SPOR Haberi
Ali, babasının bıraktığı yerden...

651. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde başpehlivanlığı, bu yılda Ali Gürbüz kazandı. 24 yaşındaki pehlivan finalde altın kemeri, geçen yıl olduğu gibi Recep Kara’yı yenerek, taktı.

 

Baba Recep Gürbüz, 1988 yılında Kırkpınar başpehlivanı olduktan sonra sağlık sorunları nedeniyle 1989’da unvanını koruyabilmek için Sarayiçi’ne çıkamamış, aynı yıl hayata gözlerini yummuştu. Recep pehlivanın bıraktığı yerden şimdi, vefat ettiğinde henüz bebek olan oğlu Ali devam ediyor. Babası, vefat ettiği için unvanını koruyamadı. Ancak, oğlu Ali Gürbüz, 651. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde başpehlivan olarak geçen yıl ki başarısını sürdürdü.

Belek Belediyesi’nin pehlivanı Ali Gürbüz, gelecek yıl da Kırkpınar’da şampiyon olduğu takdirde altın kemerin ebedi sahibi olacak.

BELEK BELEDİYESİ’NİN PEHLİVANI

3 yıldır Belek Belediyesi adına güreşen Ali Gürbüz, bu yıl Kırkpınar’da diğer rakiplerine göre son derece zorlu bir kura sonrası bu başarıya ulaştı.

İlk turda Enver Erişti’yi yenen Gürbüz,  ikinci turu maç yapmadan geçti. Gürbüz, üçüncü turda, 2005 yılı başpehlivanı Şaban Yılmaz’ı, dördüncü turda 2006 yılının başpehlivanı takım arkadaşı Osman Aynur’u, çeyrek finalde geçen yılın üçüncüsü Fatih Atlı’yı, yarı finalde de 2009 ve 2010’un başpehlivanı Mehmet Yeşil Yeşil’i, eze eze yendi.

Gürbüz’ün finaldeki rakibi, geçen yıl yine son maçta yendiği 2004, 2007, 2008 yılları başpehlivanı Recep Kara’yı da puanlamada deviren Belek Belediyesi’nin başarılı güreşcisi, mutlu sona ulaştı ve gözyaşlarını tutamadı.

Kaynak: (DHA) - DHA Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı