Haber Detayı
13 Temmuz 2012 - Cuma 13:56 Bu haber 4348 kez okundu
 
Cumhurbaşkanı Gül, Kurtcepheyi Atadı
EĞİTİM Haberi
Cumhurbaşkanı Gül, Kurtcepheyi Atadı

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü’ne yeniden Prof.Dr. İsrafil Kurtcephe'yi atadı.

Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü'nde yapılan seçimler sonucunda Prof.Dr. İsrafil Kurtcephe 429, Prof. Dr. İbrahim Demir 288 oy almışlardı. YÖK'e giden 6 kişilik liste YÖK'ten Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e giderken ise en çok oyu alarak birinci olan Prof.Dr. İsrafil Kurtcephe ikinci sıraya indirilmiş; Prof. Dr. İbrahim Demir ise 1. sıraya yükseltilmişti.

Ancak, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, YÖK'ten 2. sırada gelen Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. İsrafil Kurtcephe'yi yeniden rektörlüğe atayarak, 4 yıl daha görev yapmasını istemiş oldu.

Kurtcephe: “Yeni Dönem Değişimlerle Başlayacak”

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından yeniden Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Rektörü olarak atanan Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe, yeni dönemde yola kan ve görev değişiklikleriyle devam edeceğini söyledi.

İsrafil Kurtcephe, kendisini yeniden Akdeniz Üniversitesi Rektörü olarak atayan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile kendisini destekleyenlere teşekkür etti. Rektörlük yarışının geride kaldığını, şimdi ‘birlik ve hizmet' zamanı olduğunu söyleyen Kurtcephe, “Halkın hizmetkarı olan bir kuruluşuz. Bize çalışmak düşer. Milletimizin refahını artırmak için gece gündüz demeden, yorulma bilmeden çalışmak düşer” dedi.

Kaynak: (DHA) - DHA Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı