Haber Detayı
27 Temmuz 2012 - Cuma 14:03 Bu haber 3631 kez okundu
 
Golfün 1 numarası Belek’te
SPOR Haberi
Golfün 1 numarası Belek’te

Toplam 5 milyon dolarlık turnuvaya, dünyaca ünlü golfçü ve dünyanın en zengin sprocusu, Tiger Woods da katılıyor. Turnuvada birinci olan golfçü, 1,5 milyon dolarlık ödülün sahibi olacak. Sonuncu olan golfçü de 300 bin dolar alacak.

Türk Hava Yolları’nın ana sponsorluğunda 9-12 Ekim 2012 tarihlerinde Belek’te düzenlenecek olan Türkish Airlines World Finals Golf Turnuvası’na dünyanın en büyük golfçüsü olan, uzun süredir Türkiye’ye getirilmesi için uğraşılan Tiger Woods da katılacak. Turnuvada 1.’ye 1.5 milyon dolar para ödülü verilecek.

Türkiye Gold Federasyonu, Belek Turizim Merkezi’nde bulunan Antalya Golf Club, Gloria Otelleri ve Türk Hava Yolları’nın ana sponsorluğunda Türkiye’de ilk defa en büyük golf turnuvası Belek’de yapılacak. Turnuvaya Tiger Woods’dan sonra Rorry Mcııroy, Lee West Dood, Luk Donald, Web Simpson, Charles Schwartzel gibi ünlü oyuncular 9-12 Ekim tarihlerinde Belek Turizim Merkezi’nde bulunan Antalya Golf Club Sultan Sahası’nda 1,5 milyon dolar para ödülünü kazanmak için yarışacaklar. Dünyanın en ünlü golfçüleri konaklamayı ise Özaltın A.Ş.’ye ait Gloria Serenity Golf Otel’de kalacaklar.

Özaltın “Tiger Woods misafirimiz”

Özaltın A.Ş. Gloria Otellerin Sahibi Nuri Özaltın, “Dünyanın en büyük golfçülerini Türkiye’ye getiriyoruz. Burada en büyük başarı Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu’nundur. Tiger Woods’un bu gün dünyanın en büyük golfçüsüdür. Türkiye açısından, golf turizimi tanıtımı açısından çok büyük bir reklamı olacaktır. Bu organizasyon dahilinde ünlü golfçüleri de otelimizde ağırlayacağız.” dedi.

Budak “Türkiye açısından çok önemli”

Antalya Golf Club Genel Müdürü Uğur Budak, “Türkiye golf turiziminde sürekli gelişmekte, dünyada bir marka olmakta. Bunu örneği 2012 yılında yapılacak olan dünya amatör golf şampiyonası, hemen ardından da dünyanın en büyük golfçülerinin katılacağı şampiyona Belek’te yapılacak. Ünlü golfçülerin ülkemize gelmesine çaba gösteren Federasyon Başkanımıza, Türk Hava Yollarına teşekkür ediyoruz.” dedi.

Şahin “300 milyon kişi izleyecek”

Cornelia Golf Club Genel Müdürü Ali Şahin, “Bu bir rüya. Çünkü bahsettiğimiz isim dünyanın en büyük golfçüsü Tiger Woods. Bu turnuvayı 300 milyon kişi evinde izleyecek. Turnuvaya 8 oyuncu katılıyor. Federasyon Başkanımız Ahmet Ağaoğlu’na Tiger Woods ile birlikte diğer büyük golfçüleri ülkemize getirmesi ile Türkiye Golf turizmini büyük bir reklamı olacak. Zaten Türkiye olarak golfde bir marka olduk.”dedi.

Kaynak: (DHA) - DHA Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı