Haber Detayı
10 Ağustos 2012 - Cuma 14:07 Bu haber 3769 kez okundu
 
Nebilerde korkunç gece
YAŞAM Haberi
Nebilerde korkunç gece

Köylüler, evlerine sıçramasını önlemek için kendi çabalarıyla yangını söndürmeye çalıştılar.

 

İlçemiz Nebiler Köyü’nde makilik alanda çıkan orman yangını, köylülerin çabasıyla 4 saatte söndürüldü. Alevlerin yerleşim yerlerine yaklaşması nedeniyle bazı köylüler hayvanlarını boş alanlara kaçırdı.

Yangın geçtiğimiz salı günü akşam saat 22.00 sıralarında Gebiz Beldesi Nebiler Köyü'ndeki ormanlık alanda çıktı. Alevleri farkeden köylüler önce itfaiyeye haber verdi, ardından traktör ve küreklerle alevlere müdahale ettiler. Olay yerine ilçemiz, Abdurrahmanlar ve Gebiz itfaiye ekiplerinin ulaşmasının ardından alevlere basınçlı suyla müdahale edildi.

Makilik alanda çıkan yangında meyve ağaçları da zarar gördü. Alevlerin evlere tehdit etmeye başlaması üzerine bazı köylülerin hayvanlarını boş alanlara kaçırdıkları görüldü. 4 saat süren söndürme çalışmasının ardından alevler, güçlükle kontrol altına alındı.

Köylülerin aşırı tepkileri ve ısrarlı itfaiye talepleri üzerine, yangından 2.5 saat sonra çevre ilçe ve beldelerden ile Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden itfaiye araçları ve ekipleri yangın mahalline geldi.

Bu sırada yangın telaşıyla manevra yapan bir itfaiye aracı, olay yerinde hazır beklemekte olan ambulansa çarptı. Küçük çaplı kazada yaralanan olmadı. Yangının söndürülmesiyle rahat bir nefes alan köylüler, evlerine döndü. Jandarma, çıkan yangınla ilgili soruşturmayı sürdürüyor.

Kaynak: (DHA) - DHA Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı