Haber Detayı
31 Ağustos 2012 - Cuma 14:25 Bu haber 7304 kez okundu
 
Adliye Sarayı inşaatı başladı
GÜNDEM Haberi
Adliye Sarayı inşaatı başladı

Müteahhit firmanın sahibi İnşaat Mühendisi Tahsin Kolaylı, “Adliye Sarayı’nı, süresinden önce teslim edeceğiz” dedi.

 

İlçemize yapılması uzun süredir gündemde olan yeni Adliye Sarayı inşaatı, start aldı. İhaleyi alan Barkal İnşaat Firması, Adliye Sarayı’nın inşaatına ilk kazmayı geçtiğimiz salı günü vurdu.

Adalet Bakanlığı Teknik İşler Daire Başkanlığı tarafından 15 Mayıs 2012 tarihinde 5 milyon 250 bin liraya ihale edilen, 27 Ağustos’ta yüklenici firmaya yer teslimi yapılan Adliye Sarayı inşaatında, hafriyat calışmalarına başlandı.

İlçemiz otogar yanındaki 6 bin 600 metrekare alana yapılacak olan, içerisinde kapalı ve açık otoparkı da bulunacak olan Adliye Sarayı, bodrum ve zemin katın üzerine 3 kat olarak inşa edilecek.

Merkezi İstanbul’da bulunan Barkal İnşaat Firması’nın sahibi İnşaat Mühendisi Tahsin Kolaylı, “Mayıs ayında yapılan ihale ile firmamız adliye binasının yapımını üstlenmiştir. Geçtiğimiz pazartesi günü itibariyle de yer teslim sözleşmesi yapılan Adalet Sarayı’nın inşaat çalışmalarına, geçtiğimiz salı günü itibariyle başladık. Binanın teslimi ihale protokolünde 450 gün gibi bir süre olmasına rağmen, biz süreden önce binayı bitirip, teslim edeceğiz” dedi.

Kolaylı ayrıca, inşaatın hafriyat ve zemin çalışmaları bittikten sonra da temel atma töreninin yapılacağını sözlerine ekledi.

Kaynak: (DHA) - DHA Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı