Haber Detayı
07 Eylül 2012 - Cuma 14:48 Bu haber 3119 kez okundu
 
Gürbüz tarihe geçti
SPOR Haberi
Gürbüz tarihe geçti

Elmalı’da üç yıl üst üste başpehlivanlığı kazanan Ali Gürbüz, altın kemerin ebedi sahibi olurken, tarihe geçti.

Gürbüz’ün şimdiki hedefi, iki yıldır başpehlivanlığı kazandığı Kırkpınar’da gelecek yıl da kazanıp, ikinci altın kemerin ebedi sahibi olmak.

Gürbüz, Elmalı’dan sonra Kırkpınar’da da altın kemeri kazanması halinde, kırılması güç bir rekorunda sahibi olacak.

Belek Belediyesi Başpehlivanı Tarihi Kırkpınar’ın hem geçen yıl, hem de bu yılki Başpehlivanı Ali Gürbüz, geçtiğimiz hafta sonu yapılan Tarihi Elmalı Yağlı Pehlivan Güreşleri’nde de Osman Aynur’u yenerek, başpehlivan oldu.

Gürbüz “Tarih yazmaya devam edeceğim”

Ali Gürbüz, üst üste üç defa kazandığı baş pehlivanlıktan sonra Tarihi Elmalı Güreşleri’nde altın kemerin ebedi sahibi olan ilk pehlivan ünvanının da sahibi oldu. Gürbüz, “Gelecek yıl Tarihi Kırıkpınar Güreşleri’nde birinci olduğum taktirde, Elmalı’dan sonra Kırkpınar’da da altın kemerin ebedi sahibi olacağım” dedi.

Yılmaz “Gurur duyduk”

Pehlivanları Gürbüz ile gurur duyduklarını belirten Belek Belediyespor Kulüp Başkanı Fevzi Yılmaz’da, “Baş Pehlivanımız Ali Gürbüz’ün Kırkpınar’dan sonra Elmalı’da da kazanarak, altın kemerin sürekli sahibi olması, bizi son derece mutlu etmiştir. Bize her zaman destek veren Belediye Başkanımız Yusuf Mecek’e ve tüm Serik ve Belek halkına teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: (DHA) - DHA Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı