Haber Detayı
21 Eylül 2012 - Cuma 15:35 Bu haber 3444 kez okundu
 
Validen “Köprü” müjdesi
GÜNDEM Haberi
Validen “Köprü” müjdesi

Vali Altıparmak, “Geçtiğimiz yıl sel felaketinde yıkılan ve yerine yenisi yapılan köprü, bir ay içerisinde açılacak” dedi.

 

İlçemize bağlı Gebiz Beldesi Haskızılören Pınargözü Mahallesi’nde geçtiğimiz yıl meydana gelen sel felaketinde yıkılan köprünün yenisi gün sayıyor.

Sel felaketinde Çığırtkan Çayı’nın üzerindeki Gebiz’in grup köylerinin ulaşımını sağlayan köprü de yıkılmış, ulaşım uzun süre ilkel ve tehlikeli yöntemlerle sağlanmaya çalışılmıştı.

Antalya Valisi Ahmet Altıparmak, geçtiğimiz çarşamba günü aynı güzergaha yakın yerde yapımını Antalya İl Özel İdaresi’nin üstlendiği köprü inşaatında incelelemelerde bulundu. Vali Altıparmak, “Geçtiğimiz yıl sel felaketinde yıkılan ve yerine yenisi yapılan köprü, bir ay içerisinde açılacak” müjdesini verdi.

Haziran ayı içerisinde yapımına başlanan köprü inşaatında incelemelerde bulunan Antalya Valisi Ahmet Altıparmak köprü inşaatını incelemesinin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Altıparmak, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bugün burada yapımı devam eden köprü inşaatını kontrol ettik. Sizlerinde gördüğü gibi çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor, müteahhit firma köprüyü 15 gün içerisinde teslim edeceklerini bildirdiler. Bizde yaklaşık bir ay içerisinde köprüyü hizmete açacağız.

Bunun yanında Gebiz ve Haskızılören bölgesinde 14 kilometrelik yol çalışması programımızda var. Ayrıca bu köprünün dışında iki köprü daha yapılacak. Bu köprülerin yer teslimi yapıldı. Kış gelmeden köprü ve yolları bitirmeye çalışacağız.

Kullanılan yeni tekniklerle yapılan yeni köprümüzde olası bir sel felaketinde hiçbir sorun yaşanmayacak. Köprümüz son teknoloji ile yapıldı.

Antalya’da 10 bin kilometre yolumuz var. Antalya bölgesinde bakım isteyen çok yol var. Türkiye’de Özel İdare olarak birinci sıradayız. Sadece yollara yama yapılması bile ayrı bir iş. Biz yollarımızı en iyi şekilde yapmak istiyoruz. İkinci sene bu yollar için tekrar masraf etmek istemiyoruz ve en iyisini yapmaya çalışıyoruz.”

Vali Altıparmak, Özel İdare tarafından ilk defa köylerde uygulanan yol şerit çalışmalarını da yerinde inceledi. Köprüdeki incelemelerini tamamlayan Altıparmak, buradan Gebiz Beldesi’ne geçti. Altıparmak, burada bir süre sohbet ettiği vatandaşların dertlerini dinledi.

VALİ’DEN YENİ KAYMAKAMA ZİYARET

Antalya Valisi Ahmet Altıparmak, Gebiz’deki köprü incelemesi öncesinde Serik’e yeni atanan Kaymakam Erol Rüstemoğlu’nu makamında ziyaret etti ve kendisine yeni görevinde başarılar diledi.

Kaynak: (DHA) - DHA Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı