Haber Detayı
28 Eylül 2012 - Cuma 16:46 Bu haber 4949 kez okundu
 
Arınç Serik’teki akrabalarını ziyaret etti
SİYASET Haberi
Arınç Serik’teki akrabalarını ziyaret etti

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, geçtiğimiz hafta cumartesi günü ilçemize gelerek, Gedik Mahallesi ile Boğazkent Beldesi Ahmediye Mahallesi’ndeki akrabalarını ziyaret etti.

 

 

Antalya Gazeteciler Cemiyeti'nin düzenleyeceği Yılın Basın Ödülleri yarışması için Antalya'ya gelen Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Gedik Mahallesi ile Boğazkent Beldesi’nin Ahmediye Mahallesi’nde yaşayan Giritli akrabalarını ziyaret etti.

Arınç, ilk olarak Serik merkezde eniştesi Avni Ay'ı ziyaret etti. Börek ikram edilen Arınç, daha sonra annesi Sevdiye Arınç'ın akrabalarının bulunduğu Ahmediye Mahallesi'ndeki yakınları ile bir araya geldi. Ahmediye'de ilgiyle karşılanan Arınç, burada ilk olarak akrabası Ali Aldemir'in evine konuk oldu. Akrabası Aldemir'in evinden ayrılırken kendisini görmek için bekleyen çocukların yanına gitti. Arınç, kalem verdiği çocukların Rumca konuşması karşısında merhum teyzesinin yıllar önce kendisine söylediği, "Hasan akşama kucağında bostanlarla dönersen kapıyı açarım sana, iyi. Ama elin boş olursa gelme" anlamına gelen Rumca cümleyi söyledi. Ardından köyün en yaşlısı Ferhan Ülgünalp'in elini öpüp, aynı anıyı bir kez daha paylaşan Arınç, bunu Meclis Başkanlığı yaptığı dönemde Yunanlı parlamenterlere de söylediğini ifade etti. Arınç, "Bunu anlattım, kahkahalarla güldüler. Hakikaten Girit'te bunu söylerler" dedi.

Arınç, daha sonra köyde bulunan evleri de ziyaret etti.

Kaynak: (DHA) - DHA Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı