Haber Detayı
05 Ekim 2012 - Cuma 16:51 Bu haber 3246 kez okundu
 
Evcilmen’den yangınzede aileye konteynır
YAŞAM Haberi
Evcilmen’den yangınzede aileye konteynır

İlçemize bağlı Bilginler Köyü’nde 29 Ağustos 2012 tarihinde çıkan orman yangınında evi yanan  Süleyman Yaman’a, Antalya Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen sahip çıktı. Başkan Evcilmen yaptırdığı konteynır evi, Yaman’a teslim etti.

 

Geçtiğimiz Perşembe günü, Bilginler köyünde Konteynır evinin anahtarını Başkan Evcilmen adaşı yangınzede Süleyman ve eşi Nesli Yaman’a teslim etti. Başkan Evcilmen, “İl Başkanım Devrim Kök ile Serik İlçe Başkanımız Bekir Kuş, çıkan yangında adaşım Süleyman Yaman’ın evinin yandığını sölmediler. Biz de Muratpaşa Belediyesi olarak Yaman Ailesi’nin bu kış gününde mağdur olmaması için bir adet konteynır ev yaptık. Ayrıca aileye gıda yardımı ocak, tüp yardımında da bulunduk. Bundan sonra sayın Yaman’ın her türlü sorununda yardımcı olacağız, arasıra da evine çay içmeye geleceğiz” dedi.

Yapmış oldukları anlamlı yardım ve desteklerinden dolayı Belediye Başkanı Evcilmen’e şükran duyduklarını belirten Yaman ise, “Yangın sonrası Ak Parti Antalya Milletvekilleri Menderes Türel ile Gökçen Enç köyümüze geçmiş olsuna gelmişlerdi. O zaman kendileri bana evimi yaptıracaklarını söylemişlerdi. Ama ne yazıkki şuana kadar kimse yardımcı olmadı. Yalnızca kaymakamlık,  sosyal yardımlaşmadan 2.500 TL yardım yaptı” dedi.

Başkan Evcilmen’in Bilginler Köyü’ne yardım amaçlı yaptığı ziyarete CHP İl Başkanı Devrim Kök, Serik İlçe başkanı Bekir Kuş, Abdurahmanlar Belediye Başkanı Yusuf Gizli, Karadayı Belediye Başkanı Ali Çırpıcı ve partililerde katıldı.

 

Kaynak: (DHA) - DHA Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı