Haber Detayı
05 Ekim 2012 - Cuma 16:52 Bu haber 4118 kez okundu
 
Hastane ek binasına rötarlı start
SAĞLIK Haberi
Hastane ek binasına rötarlı start

TOKİ tarafından yaptırılan Serik Devlet Hastanesi Ek Binası'nın inşaatı çalışmaları başladı.

Uzun süredir proje tadilatları gibi sebeplerle ertelenen ve başlaması geciken Serik Devlet Hastanesi Ek Binası'nın hafriyat çalışmaları başladı. Yaklaşık 10.000 metrekare kapalı alanda inşa edilecek olan hastane ek binası ile birlikte Serik Devlet Hastanesi'nin kaplayacağı toplam kapalı alan 23 bin 300 metrekareye ulaşacak. 2 ay kadar sürecek olan hafriyat ve zemin çalışmaları sonrası kasım ayı sonlarında temeli atılacağı belirtilen hastane ek binasının 1,5 yıl içeresinde bitirilmesi bekleniyor.

İlk iki katının üstünde yer alacak giriş katında acil servisin yer alacağı binanın bitimi ile birlikte Serik Devlet Hastanesi 150 yatak kapasitesine ulaşacak. Sağlık Bakanlığı'nın talimatları doğrultusunda yeni yapılan hastanelerde odaların nitelikli hastane odası olacağı belirtiliyor. Tek ve iki kişilik olacak olan odalarda refakatçi yatağı, banyo ve tuvalet de yer alacak.

Yeni binasında ağırlıklı olarak yatan hastaların odalarının ve acil servisin olacağı Serik Devlet Hastanesi'nde eski binada ise poliklinikler yer alacak. Böylece hem servisler hem de poliklinikler çok rahat ortama kavuşmuş olacak.

Kaynak: (DHA) - DHA Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı