Haber Detayı
02 Kasım 2012 - Cuma 16:58 Bu haber 4147 kez okundu
 
Yağmur ve fırtına seraları yıktı
YAŞAM Haberi
Yağmur ve fırtına seraları yıktı

İlçemizde yaklaşık 2 hafta önce etkili olan yağmur ve fırtına, sabah saatlerinde sera ve yerleşim yerlerine zarar verdi.

İlçemize bağlı Abdurrahmanlar Beldesi'nde 21 Ekim pazar günü akşam saatlerinde başlayan ve gece şiddetini arttıran yağmur ve fırtına, sabah saatlerinde yaşamı olumsuz etkiledi.

Fırtına, özellikle beldenin Çıtlıklı Mahallesi'nde etkili oldu. Ağaçları deviren, evlerin çatılarını uçuran şiddetli rüzgar, yaklaşık 20 serayı yerle bir ederken, mahsuller büyük oranda zarar gördü. Ağaçların üzerine devrildiği araçlarda da maddi hasar meydana geldi. Abdurrahmanlar-Gebiz yolu ise devrilen ağaçlar nedeniyle trafiğe kapandı. Belediye ekiplerinin ağaçları keserek kaldırması üzerine yol yeniden trafiğe açıldı.

Bölgede inceleme yapan Abdurrahmanlar Belde Belediye Başkanı Yusuf Gizli, “Beldemizde 20'nin üzerinde sera zarar gördü, ağaçlar yıkıldı. Belediye olarak vatandaşlarımıza yardımcı olmaya çalışıyoruz. Benim de evimin çatısı uçtu” dedi.

Serası zarar gören Hüseyin Sulu adlı üretici ise, “Bir dönümlük domates seram yıkıldı. İçerisindeki mahsul, tamamen zarar gördü. Maddi kaybımız yüksek, destek bekliyoruz” diye konuştu.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ekipleri tarafından bölgede hasar tespit çalışması yapıldı.

Kaynak: (DHA) - DHA Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı