İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
İnadına Cumhuriyet
İnadına Cumhuriyet
Hala kayıplar
Hala kayıplar
Haber Detayı
02 Kasım 2012 - Cuma 16:59 Bu haber 3807 kez okundu
 
Rüstemoğlu “Serik’te büyük potansiyel var”
GÜNDEM Haberi
Rüstemoğlu “Serik’te büyük potansiyel var”

Kaymakamı Erol Rüstemoğlu, gazetemizi ziyaret etti.

İlçemizin yeni Kaymakamı Erol Rüstemoğlu, basın turuna çıktı. Gazetemize bir ziyarette bulunan Kaymakam Rüstemoğlu, Serik ile birlikte ilçe basını hakkında da değerlendirmelerde bulundu.

Kaymakam Erol Rüstemoğlu, çarşamba günü gazetemize gerçekleştirdiği ziyarette kendisini Haber Müdürü Kadir Temiz, muhabirimiz N. Kemal Kılınç ve gazete çalışanları sıcak bir şekilde karşıladı. Geldiği kısa süre içerisinde ilçe basının Serik’in sorunlarına seviyeli, düzeyli, tarafsız ve sorumlu birşekilde yaklaştığını gördüğünün altını çizen Kaymakam Rüstemoğlu, “İlçe basının Serik’in menfaatleri doğrultusunda hareket etmelerinden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi. İlçede 4 yerel basının olduğunu belirten Rüstemoğlu, daha sonra şunları söyledi:

“Karşılıklı diyalog, bilgi paylaşımı gibi konularda güzel bir dayanışma içerisinde görev yaptığınızı görüyorum. Paylaşılması gereken bilgiyi bize verilen yetki çerçevesinde her zaman paylaşırız. Haberlerin doğru şekilde verilmesi önemli. Bilgilerin doğru paylaşılmasında, aktarılmasına fayda olduğunu düşünüyorum.

Özellikle turizm konusundaki haberlerin okurlara doğru yansıtılması konusunda karşılıklı diyalog halinde olunmamızın daha sağlıklı olacağını düşünüyorum.”

“Serik açılmaya mahkum”

Serik ile ilgili değerlendirmelerde de bulunan Kaymakam Rüstemoğlu, “Serik’te büyük potansiyel olduğunu vurguladı. Daha önce Serik’teki potansiyelin ortaya konması, geliştirilmesi ve iyi bir şekilde kullanılması konusunda yapılacak işlerin var olduğunu söylediğinin altını çizen Rüstemoğlu, daha sonra şöyle devam etti:

“Bu potansiyeli kullanmak anlamında bir ilçe kaymakamı olarak elimizden gelen çabayı sarf ederiz. Ama daha öncede söyledim, bunu Serikliler’le birlikte yaparsak daha güzel olur. Serik’in bu potansiyelin farkında olması lazım. Potansiyelini bilmezse kullanamazda. Kullanmadığında da potansiyelini kaybeder.

Türkiye’nin en çok ve güzel otelleri Serik bölgesinde. En paralı turistlerin geldiği bölge de Serik bölgesi. Turistlerin sadece otel içinde değil, otelin dışına çıkarılarak para harcamasını sağlayacak bir yapılanma olması lazım. Serik’teki esnafın, yatırımcının sadece yerli mevcut insanlara hizmet edecek tarzda değil, turistede hizmet edecek bir yapılanmaya gidilmesi lazım. Bunu hesabını yapıp, uygun bir zemin oluşturulursa turistte gelecektir. Daha çok para kazandıracaktır.”

Kaynak: (DHA) - DHA Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı