Haber Detayı
09 Kasım 2012 - Cuma 17:01 Bu haber 6688 kez okundu
 
Yeni Başhekim Kara göreve başladı
SAĞLIK Haberi
Yeni Başhekim Kara göreve başladı

İlçemiz Devlet Hastanesi’ne atanan yeni Başhekim Biyokimya Uzmanı Dr. Yusuf Kara, göreve başladı. Başhekimi Kara, “Bir Serikli olarak, hemşehrilerime hizmet etmekten büyük onur duyacağım” dedi.

Devlet Hastanesi’nin çiçeği burnunda Başhekimi Dr. Yusuf Kara, “Memleketimin hastanesinde Serik halkına hizmet etmek benim için en büyük onurdur. Hedefimiz yüksek, kapımız herkese açık olacak” diye konuştu.

Hastaneye hasta olarak gelen herkesin tedavilerinin ardından yüksek moralle ayrılacağının altını çizen Başhekim Kara,  “Hastane idaresi olarak kapımız herkese açık. Başhekimin kapısı hiçbirzaman kapalı olmayacak. Halkımızın hastanesine sahip çıkmasını istiyoruz. Halkımız hastanesine sahip çıkarsa, bizde kaliteyi en yüksek noktaya getireceğiz. Hedefimiz Antalya’da hastanemizi birinci ligde çıkarmaktır. Bu başarıyı da, bu kadroyla başaracağız” dedi.

İŞTE HASTANENİN A TAKIMI

Bu arada, Dr. Yusuf Kara’nın dışında hastanenin yönetim kadrosunda da değişikliklere gidildi. Başhekim yardımcılığına Op. Dr. Genel Cerrah Uzmanı Kadir Kumbul atanırken, idari, mali işler müdürlüğüne Ali Kandil, İdari Mali İşler Müdür Yardımcılığı’na Fatma Erdoğan, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Zeynep Bulut, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdür Yardımcısı Gülden Apak getirildi.

Hastanelerdeki yeni sisteme göre müdür, müdür yardımcıları, başhemşire ve başhemşire yardımcıları kaldırıldı. Müdürlük; mali idare müdürlüğü, başhemşirelik ise; sağlık bakım hizmetleri müdürlüğü oldu.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı