Haber Detayı
09 Kasım 2012 - Cuma 17:25 Bu haber 3980 kez okundu
 
Kesintisiz elektriğe 4.5 milyon liralık yatırım
SİYASET Haberi
Kesintisiz elektriğe 4.5 milyon liralık yatırım

İlçemiz merkezinde elektirik hattı ile trafo yenileme çalışmaları için TEDAŞ’a 4.5 milyon liralık dev bir bütçe ayrıldığı açıklandı. Ak Parti Serik İlçe Başkanı Ragıp Okudan, söz konusu yatırımlarla Serik’te elektrik kesintileri ve arızalarında önemli bir mesafe alınacağını kaydetti.

 

Elektriğe ayrılan ödeneği yazılı bir basın açıklaması ile duyuran Ak Parti İlçe Başkanı Ragıp Okudan, elektrik hatlarının yeraltına alınacağını, trafo takviyesi de yapılacağını bildirdi. Serik’te kesintisiz elektriğe kavuşacağını da ifade eden Başkan Okudan, daha sonra şu bilgileri verdi:

 

 

“Ak Parti Serik İlçe Teşkilatı ile İl Başkanımızın girişimleri ve milletvekillerimizin de gayretleri neticesinde, Enerji Bakanlığımız tarafından Serik yatırımları için 4,5 milyon lira  kaynak aktarımı gerçekleşmiş olup, ihaleleri tamamlanmış, müteahhitlere de yer teslimleri yapılmaktadır.

 

Gelişen ve daha fazla gelişimi fazlasıyla hak eden Serikimiz’in, TEDAŞ tarafından yapılacak olan 4,5 trilyon yatırımlar ile elektrik kesintileri ve arızalarında önemli bir mesafe alınacaktır.

 

Cuma pazarından  başlanıp, Prof.Yaşar Uçar Caddesi ile Kadıoğlu Kavşağı’na kadar enerji nakil hattı çalışması yapılacak. Kökez ve Belpınar Mahalleleri ile Hal arası bağlantısı gerçekleştirilecek.

 

 TAKVİYE 7 TRAFO TESİSİ

 

Gedik Mahallesi’nde Öğretmenevi yanı ve Uğur Sürücü Kursu arkasında, Yeni Mahalle’de Sadıkoğlu Caddesi’ne, Merkez Mahallesi’nde Tekeli İlköğretim Okulu batısı ile İstikbal mağazası yanına, Orta Mahalle’de; 1042 (Menci) sokağa, Belediye arkasındake Kızderesi üzerine 7 yeni trafo konacak.

Ayrıca, Belek Kavşağı ile Sanayi Yol Kavşağı arasında gidiş-geliş yönlü havai enerji hattı yer altı çalışması da yapılıp, D-400 karayolu güzel bir görüntüye kavuşturulacaktır.

                       

Ak Parti Serik İlçe Teşkilatı olarak, sizlerden aldığımız güç ile yatırımları takibe devam ediyoruz. Serikimiz’in gelişmesi ilerlemesi, daha modern görünmesi açısından hem de kesintisiz enerji yönünden, Hükümetimizin ilçemize aktardığı ve aktaracağı yatırımları devam edecektir.”

Kaynak: (DHA) - DHA Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı