Haber Detayı
10 Aralık 2012 - Pazartesi 17:28 Bu haber 2159 kez okundu
 
Esnafa “Kurs” dopingi
EKONOMİ Haberi
Esnafa “Kurs” dopingi

Esnaf Odası’nın açtığı, “KOSGEB Girişimcilik Eğitimi”nin 4. dönem kursu, başladı.

 

Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve KOSGEB işbirliği ile ilçemizde düzenlenen Girişimcilik Eğitimi 4. dönem kursu katılım mülakatı, geçtiğimiz cuma günü belediye nikah salonunda yapıldı.

 

30 kişilinin alınacağı kursa, odldukça yüksek sayıda esnaf başvurdu. Mülakatlarda girişimcilerle tek tek görüşen KOSGEB uzmanları, başvurular arasından 30 kişinin kursiyerliğini onayladılar.

Esnaf Odası Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, 3 Aralıkta başlayan kursların 10 gün süreceği ve kursu başarıyla tamamlayan kursiyerlerin, KOSGEB Girişimcilik Belgesi almaya hak kazanacakları bildirildi. Açılımı; Küçük ve Orta ölçekli Sanayi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı olan KOSGEB girişimcilik sertifikasını alan yeni iş kuracak kişilere, 31.500 liraya kadar hibe ve 70.000 liraya kadar da faizsiz kredi imkanı sağlanacağı da belirtildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Cesur, “Devletimiz iş kurmak isteyenlere, böyle bir imkan sunmuş bulunuyor. Bizde ‘iş kuracak esnaf adaylarımızda bu fırsatlardan neden yararlanmasın’ dedik ve gerekli çalışmaları yaparak, KOSGEB ile bu eğitim protokolünü imzaladık. Tamamlanan 3 kursumuzun ardından bugün 4. kursumuzda başladı. Bu kursları bitirenlerin yararlanacağı hibeler ve faizsiz kredi destekleri, hem iş kuracak kardeşimize, hem ilçemiz ekonomisine büyük katkı sağlayacaktır. İnşallah tüm kursiyerlere açacakları işlerde bu destekler faydalı olur ve kursiyerlerimiz bu işlerinde başarılı ve kalıcı olurlar. Bizlerde Serik Esnaf Odası olarak esnaflarımıza böyle bir desteğin sağlanmasına vesile olmaktan, bu desteklerle kurulan işyerlerinin başarılı, kazançlı olmasından gurur duyarız” dedi.

Kaynak: (DHA) - DHA Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı