Haber Detayı
10 Aralık 2012 - Pazartesi 17:00 Bu haber 5477 kez okundu
 
Kahraman yardımlarını sürdürüyor
YAŞAM Haberi
Kahraman yardımlarını sürdürüyor

Hastane’nin ana sponsoru haline gelen Talip Kahraman, tomografi cihazının tüpünü de değiştirdi.

 

 

 

Ankaralı hayırsever işadamı Talip Kahraman, Serik Devlet Hastanesi’ne 2005 yılında bağışladığı tomografi cihazının biten tüpünü de  değiştirdi. Tomografi cihazının tüpünün 103 bin TL olduğu belirtildi.

 

2005 yılında eski hastane binasına işadamı Talip Kahraman tarafından alınan ve 7 yılda 42 bin 297 hastaya hizmet veren, sayısız hayatlar kurtaran tomografi cihazı, geçtiğimiz aylarda  tüpünün bitmesi ile hizmet ömrünü tamamladı. Durumu öğrenen hayırsever işadamı Talip Karaman, üpün 103 bin lira olan bedelini karşılayarak, tomografi cihazının tekrar çalışmasını sağladı.

 

Erdem’den teşekkür

 

Serik Yataklı Sağlık Hizmetlerini Güçlendirme Derneği Dernek Başkanı Av. Lütfiye Erdem, Ankaralı işadamı Talip Kahraman’a teşekkür etti. Av. Lütfiye Erdem, “Talip bey bu cihazı 2005 yılında Serik’e kazandırdığı zaman ‘Hayatta olduğum sürece bu cihazın bütün bakım ve masrafları bana ait’ demişti. Cihazın tüpünün bitmesi sonrasından durumu kendisine ilettik, Sağolsun, cihazımızın bakımını da karşıladı. Bu anlamlı ve büyük katkılarından dolayı Serik’in ciddi bir ihtiyacı olan tomografi cihazının yeniden hizmet vermesi bizleri çok mutlu etmiştir. Kendisine uzun ömürler dileyerek, şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

Kaynak: (DHA) - DHA Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı