Haber Detayı
10 Aralık 2012 - Pazartesi 17:28 Bu haber 3888 kez okundu
 
Savran “Esnafımız darda”
EKONOMİ Haberi
Savran “Esnafımız darda”

Serik Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Yönetim Kurulu adına bir açıklama yapan Başkan Bayar Savran, sıkıntılı bir dönem geçirdiğini vurguladığı esnaf ve sanatkarın her zaman yanlarında olduklarını söyledi.

Yazılı basın açıklamasında esnaf ve sanatkarların son aylarda sıkıntılı bir dönem içinde olduğunu bildiklerini belirten Kooperatif Başkanı Bayar Savran, “Çünkü ilçemizin çoğunlukla tarımla uğraşması ve ürünlerin ucuz olmasından dolayı bu durumun, esnaf ve sanatkarımızada  da yansıdığını görmekteyiz” dedi. Başkan Savran, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Esnaf ve sanatkarlarımızın iyi gününüde olduğu gibi, sıkıntılı gününüde paylaşmak bizim başlıca görevimizdir. Bu konuda kooperatifimiz yönetimi olarak, yapabileceğimiz ne varsa yasalar çerçevesinde yaptığımızı ve yapacağımızı bilmenizi istiyoruz.

Bizler esnaf ve sanatkarların temsilcisi olduğumuzun bilinciyle esnaf ve sanatkarın kıymetinin bilinmesi gerektiğini çok iyi biliyoruz.  Bizler, seçim sürecinde, seçimden sonra ve geldiğimiz bu günde yanımızda olan, olmayan tüm dostlarımızı unutmayız.

Geçtiğimiz hafta çıkan bir yazımızda yanlış anlama olmuş. Farklı yorumların yapıldığını duyuyoruz. Bizim tek bir sözümüz olur. Serik’in bütünlüğüne esnaf ve sanatkarlarımızın birliğine beraberliğine gölge düşürmeye çalışanlar kim olursa olsun cevabımız sert olur.

Yoksa biz kimseyi kırmak için öyle bir cümle kurmadık. Bizler enerjimizi, gücümüzü, zamanımızı sadece esnaf ve sanatkarın refahı ve huzuru için harcamalıyız ve öylede yapıyoruz. Örnek verecek olursak en son 04.12.2012 tarihi itibari ile risk gurubumuz 3’e düştü. Kredi limitimiz 80.000,00 liraya yükseldi.

Kooperatifimizin çıtasının yükselmesiyle bizlerin ve esnafımızın başarısı ortaya çıkmaktadır. Bu vesile ile tüm esnaf ve sanatkarlarımıza ve tüm Serikliler’e saygılarımızı sunuyoruz.”

Kaynak: (DHA) - DHA Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı