Haber Detayı
14 Aralık 2012 - Cuma 13:18 Bu haber 4088 kez okundu
 
Elektrik kesintisine “Dilekçeli” tepki
YAŞAM Haberi
Elektrik kesintisine “Dilekçeli” tepki

İlçemizde özellikle Yeni, Evrenpaşa Belpınar Mahalleleri ile sanayi bölgesinde sık sık yaşanan elektrik kesintileri,  vatandaşı canından bezdirdi. Vatandaşlar, konunun çözümü için Kaymakam Erol Rüstemoğlu’na da imzalı bir dilekçe ile şikayette bulundular.

Vatandaşlar, sıksık yaşanan elektrik kesintilerinden perişan olduklarını dile getirdikleri dilekçelerinde, Kaymakam Rüstemoğlu’ndan sorunun çözümlenmesini talep ettiler. Vatandaşlar dilekçelerinde, elektrik kesintileri konusundaki şikayetlerini şu şekilde yansıttılar:

 “12.12.2012 çarşamba günü saat 10.00 sıralarında ilçemiz Yeni, Evrenpaşa ve Belpınar Mahalleleri ile sanayi bölgesinde elektrik kesintisi yaşanmıştır. Bu kesinti nedeniyle başta halk sağlığı olmak üzere, okullardaki eğitim, esnafın, serbest meslek erbabının iş yaşamı olumsuz şekilde etkilenmiştir.

Kesinti öncesinde ilçe halkı bilgilendirilmemiştir. Kesinti hakkında Serik TEDAŞ görevlilerinden bilgi almak için yapılan aramalar sonuçsuz kalmıştır. Çünkü TEDAŞ’a ait telefonlar açık bırakılarak, halkın bilgi alması engellenmiştir. Bu yüzden 186 numaralı Antalya Arıza hattı aranmış bu aramalardan da bir sonuç alınamamıştır. Çünkü telefon başındaki yetkili, yapılan aramalarla ilgili olarak, direklerde bakım olduğunu, trafo patladığını ya da arıza olmadığı şeklinde farklı beyanlarda bulunmuş, halkı yanıltmıştır. Yapılan elektrik kesintisi saat 18.00 sularında elektriklerin gelmesiyle sona ermiştir.

Ama bu süre zarfında klima ve elektrikli ısıtıcılarla ısınmak zorunda kalan çocuklarımız, hastalarımız, yaşlılarımız ve engellilerimiz çetin kış şartlarında hastalıkların kucağına itilmiş, eğitim ve ticaret hayatı da kesintiler nedeniyle maddi kayba uğramıştır.”

Kaynak: (DHA) - DHA Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı