Haber Detayı
14 Aralık 2012 - Cuma 13:43 Bu haber 4422 kez okundu
 
Habalı “Dedi-kodu yapıyorlar”
SİYASET Haberi
Habalı “Dedi-kodu yapıyorlar”

Belediye Başkanı Mehmet Habalı, geçtiğimiz hafta gazetelerde belediye tarafından yıkılan “Cuma Pazarı”  yeri ilgili çeşitli sorular yönelten Ak Parti Serik İlçe Başkanı Ragıp Okudan’a yanıt verdi. Ak Parti İlçe Teşkilatı için “Destek yerine, köstek oluyorlar” eleştirisinde bulunan Başkan Habalı, “İşleri güçleri dedi-kodu yapmak” dedi.

 

Yıkılan Cuma Pazarı ile ilgili olarak, “Cuma Pazarımızda neler oluyor, 70 gün oldu, madem yapılmayacaktı, bayram öncesi esnafı niye mağdur ettiniz”  diye soran Ak Parti İlçe Başkanı Ragıp Okudan’a yanıt veren  Belediye Başkanı Mehmet Habalı, gazetelere “Bilmece”  başlığı altında gönderdiği basın açıklaması ile yanıt verdi.

“Şerefliymiş gibi görünmeye çalışanlar, asla şerefli davranamazlar” diyen Başkan Habalı, Başkan Okudan’a çeşitli sorularla da yüklendi. Başkan Habalı, açıklamasında şunları söyledi:

“Değerli hemşehrilerim, Serik Belediyesi olarak 1999’dan bu yana merkezden dışa doğru hız kesmeden çalışıyoruz. Genel altyapı sorunları bittikten sonra da ilçe merkezimizde Kültür Merkezi, Pazar Yeri ve yolların daha güzel olması için hız kesmeden çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Bunu sizde görüyorsunuz. Güzel Seriğimizi yarınlara hazırlamaya çalışıyoruz. Ancak biz bu çalışmaları yaparken iktidar partisinin ilçe yönetimi hizmete katkıda bulunup bundan nasiplenmek yerine dedikodu yapıp el altından işleri aksatmaya çalışıyorlar. ‘Pazar yerinde neler oluyor?’ diye dedikodu yapıp, tapu kayıtlarını incelettiriyorlarmış. Neler olduğunu gelip bize sorsanız ya. İhale kanununa bağlı yapılan itirazın sonucunun beklendiğini kendisine de anlatırız.

Sayın AKP ilçe başkanı bu işleri sen bize bırak. Belediye ve belediyecilikten anlamazsın. Sen çözülmesi gereken şu işlerde neler yaptığınızı anlat.

1-Beşkonak’tan gelecek Serik içme suyuna ne oldu?

            2-Hapishane nereye gitti? Gelmesi için bir çabanız var mı?

            3-Askerlik şubesi nerede? Geri gelecek mi?

            4-Geçen yıl Gebiz’deki sel felaketinde kaybolan cenazelerin akibeti ne oldu? Aranıyor mu? Aranmıyor mu? Takip ediyor musun?

5-Şu anda birçok okulumuz ikili öğretim yapıyor. Mini minnacık yavrular gece karanlığına kaldılar. Aileler her gün okul önlerinde nöbet tutuyorlar. Bu durumu düzeltmek için ne yapıyorsunuz?

6-Belediyelere nüfusuna göre devletten İller Bankası kanalıyla aylık paranın dışında ne var? AKP’nin gücünü fark etmiyormusunuz derken neyi anlatmak istiyorsunuz? Yoksa bizim bilmediğimiz AKP’li başkanlara kayıt dışı bir para mı geliyor?

Asıl uğraşman gereken bu ve buna benzer işleri bırakıp anlamadığın alanda benim işlerimi yavaşlatmaya çalışıyor; dedikodu yapıyorsun. Yakışmıyor.

Senin tavrında aynen partinin tavrı gibi. Hangi eksiklik ve hangi yanlış olursa olsun siz hep haklı olduğunuzu iddia etmez misiniz?

- Sıfır terörle aldığınız ülkeyi terörün pençesine ittiniz.

- Komşularla ‘sıfır sorun politikası’ güttünüz Allaha şükür bir tek dostumuz kalmadı.

- Suriye ile dün sabah kahvaltı yapıyordunuz, bugün kanlı bıçaklı olduk.

- Ülkenin hazır işletmeleri, bankaları yabancılara satıldı.

- PKK kimi milletvekilini dağa kaldırdı. Kimini de öptü.

- Hakkını arayan, miting yapan, asker, gazeteci içerde, teröristler dışarıda. Şehirlerde polisin kafasına sıkacak kadar terörün yakınımızda olduğu bir ülkedeyiz.

- Mazot 1,5 liradan 4,5 liraya çıktı.

Daha sayayım mı?

Bunların hepsinde haklı olduğunuzu iddia ediyorsunuz. Öyle mi?

Diyeceksin ki ‘Bunlara ben ne yapabilirim?’ Doğru bir şey yapamazsın. Hatta eleştiremezsin de. Senin işin, benim işimi engellemeye çalışmak. Bir nevi firavunluk yapmak. Buna da ben müsaade etmeyeceğim.

Sayın başkan müsaadenle sana bir fıkra anlatayım:

Genç bir hukuk mezunu evlenmek istemiş fakat parası yok. Müstakbel kayınpederi ‘Oğlum ben sana borç vereyim sen de aldığın avukatlık ücretinle borcunu ödersin’ demiş ve parayı vermiş. Düğün dernek her şey tamam olmuş. Fakat genç avukatlık yapmamış. Farklı alanlarda çalışmış, zengin de olmuş hani. Ancak borcunu vermemiş. Kayınpederi ‘O parada diğer çocuklarımın da hakkı var’ dediyse de damat vermemiş. Adamcağız işi mahkemeye taşımış ve mahkemeye gelirken şöyle düşünmüş. ‘Mahkemeyi kazanıp kuruşuna kadar paramı alacağım’ diyormuş. Damat ise şöyle düşünerek gelmiş. ‘Davayı kazanırsam zaten para vermeyeceğim. Kaybedersem de vermem çünkü ben Avukatlık yapıp o işten para kazanırsam borcumu verecektim. Her halükarda para vermeyeceğim.’

İşte sizler bu genç hukukçu gibi her işte kendinizi haklı çıkarmaya çalışıyorsunuz. Bu aziz milletin bile ismini Türk Milleti olduğunu diyemeyenlerin her konuda kendilerini haklı çıkarmaya çalışması şerefliymiş gibi görünmeleri bilmecesini bu milletimiz de, Serik halkı da çözecektir.

            Yukarda sorduğum yapılması gerekli işlerle ilgili cevaplarınızı bekliyorum. Aksi takdirde bir daha sizi muhatap alıp, cevapta vermeyeceğim. Çünkü benim yapılacak işlerim var, senin gibi algılamada sıkıntısı olan insan muhatabım olamaz.

            Tüm hemşehrilerime Allah’tan sağlık, sıhhat, aile hayatlarında mutluluklar dilerim. Saygılarımla.”

Kaynak: (DHA) - DHA Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı