Haber Detayı
18 Aralık 2012 - Salı 10:56 Bu haber 19375 kez okundu
 
Mozambikli öğrenciler Kaymakam’ın konuğu
DÜNYA Haberi
Mozambikli öğrenciler Kaymakam’ın konuğuMozambik’teki Türk Okulu Uluslararası Söğüt Koleji öğrencileri ilçemiz Kaymakamı Erol Rüstemoğlu’nu makamında ziyaret ettiler.

Türkçe öğrenimlerini geliştirmek ve ülkemiz kültürünü daha yakından tanımak için Mozambikli 11 öğrenci ilçemizde bulunan Özel Toros Kaynak Koleji’ne misafir oldular. Okulda gündüzleri ders, akşamları da öğrencilerin evlerine misafir olan Mozambikliler, Kaymakam Erol Rüstemoğlu’nu da makamında ziyaret ederek ilçe hakkında bilgi aldılar. Kaymakam Rüstemoğlu, “Sizleri ilçemizde ağırlamaktan dolayı çok mutluyuz. Antalya,  Türkiye turizminin başkenti. 4 mevsimi yaşayan ve yılda 15 milyon turist ağırlayan bir ilimiz. Antalya dünyada en çok ziyaret edilen iller arasındadır. Antalya’nın en güzel sahili ve turizm bölgesi Serik’tedir. Sizleri burada görmekten dolayı çok mutluyuz. Türk okulları da yurt dışında çok başarılı olmaktadır. Buralarda faaliyet gösteren okul yöneticilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Mozambikli öğrencilerden Abiba Kaymakam Rüstemoğlu’na Türkçe şarkı söyledi.

Özel Toros Kaynak Koleji Okul Müdürü Ferhat Yıldırım, “Gelen öğrenci gurubu önümüzdeki yıl yapılacak olan Türkçe olimpiyatlarına katılarak Kastamonu yöresini oynayacaklar” dedi.

Mozambikli öğrencilerin Kaymakam Erol Rüstemoğlu’nu ziyaretinde ilçemiz Milli Eğitim Müdürü Halim İzgi’de bulundu.

Kaynak: (DHA) - DHA Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler:
Yorumlar
div>
Haber Yazılımı