Haber Detayı
20 Aralık 2012 - Perşembe 16:12 Bu haber 4983 kez okundu
 
Yükseliş’te “Yerli Malı Haftası”
EĞİTİM Haberi
Yükseliş’te “Yerli Malı Haftası”

 

Özel Akdeniz Yükseliş Koleji’nde, Yerli Malı Haftası dolayısıyla program düzenlendi. Yükseliş’te her gün farklı bir sınıf evlerinden getirdikleri malzemeleri öğretmenleri ve arkadaşları ile birlikte tüketerek, Yerli Malı Haftası’nı kutladı.

Yerli tüketimin bilinçli olarak arttırılması olan bu hafta süresince Yükselişli öğretmenler öğrencilere tutumlu olmanın, yatırım yapmanın ve yerli malı kullanmanın önemini vurguladı. İnsanların parasını, malını, zamanını ve sağlığını gerektirdiği gibi korunmasının ve kullanmasının tutumlu olmakla sağlanabileceğinin anlatıldığı etkinlikler düzenlendi.

Yükselişli öğrencilerin patates fareler, patlıcan karı-koca, karnabahar koyunlar ve karpuz adamda oluşan ve özenle hazırladıkları bölgemizde yetişen meyve ve sebzelerden oluşan çiftlik sergisi, herkesin beğenisini kazandı.

Hafta dolayısıyla düzenlenen etkinliklerde öğrenciler hem eğlendiler, hem de yerli malının önemini öğrendiler. Ayrıca anasınıfı öğrencileride, Radyo Yükseliş’te Yerli Malı ile ilgili şiir, şarkı ve bilmecelerle canlı yayın programına konuk oldu.

Kaynak: (DHA) - DHA Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı