Haber Detayı
20 Aralık 2012 - Perşembe 16:17 Bu haber 3776 kez okundu
 
Müftülükten güncel meseleler konferansı
GÜNDEM Haberi
Müftülükten güncel meseleler konferansı

İlçe Müftülüğü, “Eğitenlerin Eğitimi” projesi çerçevesinde düzenlediği güncel dini meseleler toplantısı, Kadriye Beldesi Melissa Garden Otel’de yapıldı.

Din görevlilerinin motivasyonunu sağlamak ve bilgilerini tazelemek amacıyla yapılan programa konuşmacı olarak, Akdeniz Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Yaman katıldı.

Programın açış konuşmasını yapan İlçe Müftüsü Dr. Abdulkadir Karakuş, eğitenlerin eğitiminin önemine vurgu yaptı. Karakuş, “İlahiyat Fakültesi akademisyenlerinin bilgi birikimlerinden istifade etmek istedik ve hocamızı davet ettik, Dekanımız da bizi kırmadılar, destek verdiler, teşrif ettiler ve ilk toplantıyı yapmak için aramızdalar. Kendilerine hoş geldiniz diyor ve teşekkür ediyorum” dedi.

İki saat süren koferansta İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr Ahmet Yaman, “Güncel Dini Meseleler” konusunda bilgiler verdi. İlgiyle izlenen sunumun ardından soru-cevap bölümü de tüm görevliler tarafından ilgiyle takip edildi. Karşılıklı sohbet şeklinde tamamlanan programdan çok memnun kalan din görevlileri, bu toplantıların daha sık yapılmasını istediler.

Kaynak: (DHA) - DHA Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı