Haber Detayı
20 Aralık 2012 - Perşembe 16:21 Bu haber 3928 kez okundu
 
Polis-muhtarlar “Huzur” için elele
ASAYİŞ Haberi
Polis-muhtarlar “Huzur” için elele

İlçemiz Emniyet Müdürlüğü, ilçenin huzur ve asayişi ile ilgili mahalle muhtarları ile mutad toplantılarından binini daha gerçekleştirdi. Huzur toplantısına, 10 mahalle muhtarı katıldı.

Emniyet’in toplantı salonunda geçtiğimiz hafta çarşamba günü yapılan, ilçe merkezindeki mahalle muhtarlarının katılıdığı toplantıda, kamu düzeni ve genel asayişin sağlanması vatandaşların huzur ve güven ortamı içerisinde yaşamasına yönelik olarak yürütülmekte olan Toplum Destekli Polislik Projesi çerçevesinde suç ve suçlu ile daha etkin bir şekilde mücadele, konuya daha duyarlı kalınmasının sağlanması gibi konular görüşüldü.

Toplumun bilgilendirilmesinin önemine de dikkat çekilen toplantıda muhtarlarla ilçenin sorunları hakkında görüş alış-verişinde bulunuldu. Genel güvenlik hizmetlerinin ve suçla mücadelenin, genel anlamda polislik faaliyetleri olarak isimlendirilen bu hizmetler kapsamında, güvenli bir ortam sağlamanın, güvenlik hizmetlerine toplumun katılımı ve desteğiyle çözülebileceği, sorunların çözümünde ortak hareket edilmesi gibi konularda görüş birliğine varıldı.

Toplantıda ilçedeki sorunları gündeme taşıma fırsatı bulan mahalle muhtarları, İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün gerçekleştirdiği bu toplantıdan duydukları memnuniyeti de dile getirdiler. Muhtarlar, ilçedeki sorunların ortadan kalkması ve huzur içerisinde bir yaşamın devam edebilmesi için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini de ifade ettiler.

Kaynak: (DHA) - DHA Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı