Haber Detayı
20 Aralık 2012 - Perşembe 16:23 Bu haber 3869 kez okundu
 
Okudan “Bu mini minnacık çocuklar edebiyatıdır”
SİYASET Haberi
Okudan “Bu mini minnacık çocuklar edebiyatıdır”

Ak Parti Serik İlçe Başkanı Ragıp Okudan, geçtiğimiz hafta gazetelerde kendisine yanıt veren Belediye Başkanı Mehmet Habalı’yı, “Mini minnacık çocuklar” edebiyatı yapmakla suçladı.

 

“Değerli Hemşerilerim” diye başlayan  yazalı basın açıklamasında Başkan Okudan, “Ak Parti Serik İlçe Teşkilatı olarak, halkımızın-esnafımızın serzenişini ifade ettik, Belediye Başkanı yine bildiğimiz gibi..  Hakkını vermek lazım, Serikliler onca cümle içinde “ihaleye yapılan itirazdan dolayı” beklendiğini öğrenmiş oldu” dedi. Başkan Okudan, açıklamasında dahasonra şu eleştirilerde bulundu:

“Belediyeye düşen, 18 Haziran 2012’de ihalesi yapılan pazaryeri ile ilgili itiraz netleşinceye kadar, en azından Kurban Bayramı’nda esnaf mağdur edilmeyebilirdi.Bu yetki tamamen sizin elinizdeydi. 14 trilyonluk bir yatırımda halkın, esnafın, pazarcının fikirlerinin de alınmasını önerirken, pazarcı esnafı temsilcilerini darp etmeye kadar varan tavrınız, anlayışınızı ortaya koymaktadır. Serik’e yakışmamaktadır.

İçme suyu Serik’in 50 yıllık özlemi, keşke 2001’de ihale iptal edilmeseydi

Yıl 2001. Sayın Habalı Serik Belediye Başkanı. Partisi de iktidarda...

 Hiçbir sorun yokken, Sayın Habalı Belediye Başkanı olarak sorumlu ve yetkili iken, BU İÇME SUYUNUN İHALESİ NİYE İPTAL EDİLMİŞTİR?  Bu ihale iptali Serik’e zaman kaybettirmiş, trilyonlarca liranın sağlıksız su pompalarının  elektrik parasına (11 yılda yaklaşık 10 trilyon) ödenmesine sebep olmuştur. Bu kayıp  ilçemize 2-3 okul yapılabilecek bedeldir. Halkımız da 10 yıldır hazır suya ödediği  parayı hesaplarsa iptal ettirenlerin halkımızı ne kadar düşündüğü ortaya çıkar. Sizin yazdığınız söz tamda bu safhada akla geliyor: ‘Şerefliymiş gibi görünmeye çalışanlar asla şerefli davranamazlar.’

 

Elimizdeki nimeti kangrene dönüşmekten çözüm yoluna sokan yine Ak Parti Milletvekilleri, Bakanı, Bakanlar Kurulu olmuştur. 50 yıldır halkımızca özlemi çekilen Beşkonak İçme Suyu’nun ,Bakanlar Kurulu’nda kamu yararı kararı sonrasında, yasal altyapısı, içme suyundan faydalanacak başta Serik Belediyesi olmak üzere, diğer belde belediyelerini de kapsayacak şekilde ihalesi yapılmış ve ihalesi kesinleşmiştir. Şu anda boruları gelmiş Taşağıl bölgesinde beklemektedir. Karabük Köyü Tüzel Kişiliği tarafından dava edilmiş ve yürütmenin durdurulması kararı alınmıştır, yasal süreç devam etmekte, takibi yapılmaktadır. Bu konu Serik’in milli meselesidir.Vaktiyle iptal ettirildiği gibi hala bu süreçte de gelmesinden memnun olmayanlar mevcuttur. Serik Belediye başkanına düşen ise “suya ne oldu?” diye sormak yerine, en büyük belediye olarak, konuyu politika malzemesi yapmadan samimiyetle takibini yaparak, 50 yıldır bu suyun özlemini çeken halkımıza ulaştırılmasına katkı sağlamak, zarar vermemektir.

 

Yeni okullar için arasalar kazandırılmalı

Sayın Habalı, 13,5 yıldır  belediye başkanı olarak, ‘mini minnacık çocuklar’ edebiyatı yağacağınıza, yeni okul alanları, varsa tapularında pürüzler onları çözüp, halkımıza sunmanız gerekmez mi? Marifet geçmiş belediye başkanlarının belediyeye kazandırdığı arsaları, üniversite binası altındaki dükkanları, mülkleri satıp heba etmekte değildir. Çınaraltı’ndaki Yüksekokul binasının boş bekleyeceğine Milli Eğitim, Halk Eğitim gibi kurumlara kazandırılıp, yavrularımızın en azından bir kısmı rahatlatılabilecekken, belediye başkanı olarak Serik’in merkezindeki binanın amacı dışında, (milli eğitimden daha önemliler ki) kullandırmanız, uygulamanızla zaten eğitime verdiğiniz önemin derecesini göstermektedir.

 

Yeterki proje olsun, ayrımcılık yok

Belediye Başkanı olarak siz projeyi hazırlayın, ayrımcılık yapılıyorsa konuşun, dedikodu yapmayın. Ancak yangından mal kaçırır gibi son seçim yılına girerken 30 trilyon borçlanıp, seçime yetişir mi telaşıyla, koca yazı boş geçirip yağmurda sıcak asfalt yapmaya çalışırsınız, Yeni asfaltladığınız Hal Sanayi güzergah yolunun durumu ortadadır.  Alelacele pazaryeri yıkarak esnafı-halkı mağdur edersiniz.

Ak Parti’yi de köstek olmakla itham edemezsiniz. İller Bankasından (devletten) belediye binasına 7 trilyonu, pazaryeri inşaatına 14,5 trilyonu tahsis ederken, yine özel bankadan 4 trilyon çekerken en ufak köstek mi vardı? 

Vatanseverlik lafla değil icraatla, Türk’ün adı uzayda

Bu hafta içerisinde, ülkemiz için tarihi bir an olan ilk Milli gözlem uydusu “Göktürk” uzaya fırlatıldı. Askeri gözetleme ve keşif alanında, artık uzayda bizim de gözümüz, istediğimiz yeri izleyebilecek uydumuz var. Saygılarımla.”

Kaynak: (DHA) - DHA Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı