Haber Detayı
27 Aralık 2012 - Perşembe 12:09 Bu haber 5763 kez okundu
 
50 milyon dolarlık spor yatırımı
SPOR Haberi
50 milyon dolarlık spor yatırımı

Türkiye’nin en kapsaplı spor kompleksi Özaltın A.Ş tarafından Belek’te yapılıyor.

 

 

Özaltın Holding’e ait Gloria Hotels & Resort’un, Antalya Belek’te 105.000 m2 alan üzerine kurulacak olan Türkiye’nin en kapsamlı spor kompleksi projesi Gloria Olympic Arena’nın temelleri Nisan 2013’te atılıyor. Grubun Ekim 2014’te hizmete açılması planlanan dünya standartlarındaki projesi, Türkiye turizm ve spor camiasına büyük değer katacak.

 

Gloria Olympic Arena basın tanıtımında bir konuşma yapan Özaltın Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Özaltın, Gloria otelleri ile birlikte birçok ilke de Türkiye’ye getirmiş olmanın haklı gururunu yaşamaktayız. Turizm sektöründe sahip olduğumuz öncü duruşu her zaman yatırımlarımıza da yansıtırken ilerleyen yıllarda bu prensipli hizmete hizmet etmeye devam edeceğiz. Bugün burada Türkiye için yine bir ilk olacak Türkiye turizmine ve spor camiasına büyük değerler katacağına inandığımız çok büyük bir projeyi sizlerle paylaşacak olmanını heyecanını yaşıyoruz. Özaltın holding ve Gloria Hotels & Resorts tecrübesi gücü birikimi ile Gloria Olympic Arena projesi Türkiye turizmine büyük getiriler sağlayacaktır. Bir seneye yakın bir süredir devam eden fizibilite çalışmaları sonrası proje 2013 Nisan ayında inşaatına başlanacak. 2014 sezonunda da faaliyete geçecek” dedi.

Proje ile ilgili detayları projenin mimarı Ahmet Özsüt ile projenin yöneticileri olan Nuri Özaltın’ın torunları Elif Özdemir ve İrem Özaltın anlattı.

 

Özaltın’ın öncülüğünü yaptığı Türk misafirperverliği ve hizmet kalitesine, yeni projesi Gloria Olympic Arena ile yeni bir boyut kazandırıyor. Gloria Olympic Arena, Antalya havalimanına 25 dakika, Gloria otellerine 5 km uzaklıkta, Belek belde merkezine yürüme mesafesinde,  105.000m2 alan üzerine konumlanacak.

 

Büyük turnuva ve yarışmalara ev sahipliği yapacak donanım ve teknolojik alt yapıya sahip, olimpiyatlara hazırlanan sporculara kamp imkanı sunan, sporcuların yanı sıra spor tutkunu her yaştan misafire spor ve tatil deneyimini bir arada yaşatacak olan, dünya standartlarındaki dev tesis, Türkiye spor turizmine büyük katkı sağlayacak. Gloria Olympic Arena, 6.200 m2 ‘lik kapalı alandan oluşan kapalı mekan spor tesislerinde; atletizm, yüzme, jimnastik, boks, eskrim, judo, güreş, hentbol, basketbol, voleybol, masa tenisi, badmington, dans ve halter sporları için salonlar; açık alanında ise bir adet olimpik olmak üzere farklı özellik ve donanımlarda toplam 3 adet havuz, koşu parkurları, atletizm sahaları, kumsal sporları sahaları, tenis kortları, tırmanma duvarları, çok amaçlı açık spor sahası ve çok amaçlı açık yeşil sahalar ile hizmet sunacak. Tesisin bünyesinde bulunacak 1600 seyirci kapasiteli atletizm stadyumu ise, atletizm sporcuları için eğitim alanı olarak kullanılmasının yanı sıra, turnuvalara ev sahipliği yapacak. Yüksek teknik standartlarda donatılacak Gloria Olympic Arena, bünyesinde bulunacak butik konaklama tesisi ve sağlık merkezi ile profesyonel sporcuların tüm kamp ihtiyaçlarına cevap verecek.

Futbol ve golf sporunun gözde kamp merkezi Antalya, Ekim 2014’te hizmete açılacak Gloria Olympic Arena ile tüm spor branşlarının yapılabildiği gözde bir destinasyon olacak. Özaltın Holding, yine Antalya Belek’te bulunan ve hizmet kalitesiyle öne çıkan Gloria Hotels & Resorts ile Türkiye’deki ilk 45 delikli golf sahaları, ilk Thalasso Terapi ve Spa gibi birçok ilke imza atmıştır.  Yeni projesi Gloria Olypic Arena ile  de Türkiye turizmindeki öncü ve yenilikçi duruşunu taçlandıracaktır” dedi. Basın toplantısında Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Beşiktaş Teknikdirektörü Samet Aybaba, Trabzon Spor Teknikdirektörü Şenol Güneş de katıldı.

Kaynak: (DHA) - DHA Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı