Haber Detayı
27 Aralık 2012 - Perşembe 16:42 Bu haber 4804 kez okundu
 
Antbirlik yönetimi güven tazeledi
EKONOMİ Haberi
Antbirlik yönetimi güven tazeledi

Antalya Pamuk ve Narenciye Tarım Satış Kooperatifi’nin (ANTBİRLİK) 2011/2012 İş yılı olağan genel kurul toplantısı, yapıldı. Ortakların yoğun ilgi gösterdiği genel kurul toplantısı büyük bir coşku ve katılım ile gerçekleştirildi.

Genel Müdürlük Konferans Salonu’nda dün yapılan Antbirlik’in 2011/2012 iş yılındaki faaliyetlerinin masaya yatırıldığı genel kurul toplantısında, ortaklara sağlanan hizmetler ile birliğin gelir-gider durumu hakkında bilgi verildi. Yönetim ve denetim kurulu faaliyet raporlarının okunduğu genel kurulda, yönetim ve denetim kurulu üyeleri oybirliği ile ibra edildiler.

Antbirlik Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Balaban genel kurul ile ilgili yaptığı açıklamada, “Antbirlik’in bir yıl içerisinde yaptığı çalışmaların anlatıldığı genel kurul toplantısına katılımın bu kadar yoğun olması, bizleri son derece memnun etti. Buraya gelerek bizlere güç veren, bizlerden desteğini esirgemeyen tüm çiftçi kardeşlerime, dostlarıma teşekkürü bir borç biliyorum. Sizlerden aldığımız destek ile Antbirlik’i bir adım daha ileriye götürebilmek için, canla-başla çalışıyoruz. Bundan hiç kimsenin en ufak bir şüphesi olmasın. 2011/2012 iş yılı olağan genel kurul toplantısında alınan kararların tüm üreticilerimiz için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Genel kurulda Antbirlik ortaklarının merakla beklediği en önemli konuların başında gelen pamuğa verilecek “Fark” parası oldu. Bu konuda konusunda delegelerin yönetime yetki verdiği bildirildi.

Pamuğa fark verilmesi yönünde tüm delegelerin yönetime yetki verdiğini belirten Antbirlik Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Balaban, “Fark için delegelerimizden yetkiyi aldık ama, pamuk piyasasının durumu içaçıcı değil. Daha henüz daha bir gram pamuk satamadık. Ancak, fark verilmesi konusunu değerlendireceğiz"

Kaynak: (DHA) - DHA Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı