Haber Detayı
31 Aralık 2012 - Pazartesi 12:22 Bu haber 5006 kez okundu
 
Vatandaşların umudu 45 trilyon
YAŞAM Haberi
Vatandaşların umudu 45 trilyon

Milli piyangonun yılbaşı çekilişinde büyük ikramiye olan 45 trilyon vatandaşların umut kapısı oldu. Milli Piyango 2013 yılbaşı itibariyle tarihinin en büyük ikramiyesini verecek. Ülkede olduğu gibi Serik'te de çekilişe az bir süre kala bilet gişelerinde kuyruklar oluşmaya başladı. Yılın son gününde zengin olmak umuduyla milli piyango gişelerinin önünde kuyruğa giren vatandaşlar, “Yeniyılda zengin olmayı umut ediyoruz” dediler.

 

20 yılda yılbaşı özel çekilişlerinin en şanslı ili, en fazla biletin de satıldığı İstanbul oldu. Piyango İdaresi, son 20 yıldaki yılbaşı çekilişlerinde, 73 kişiye ikramiye kazandırdı. Bunların 29`u İstanbul`a çıkarken, bunu 11 ikramiye ile Ankara, 4`er ikramiye ile Adana ve Mersin, 3 ikramiye ile de İzmir izledi.
Antalya, Eskişehir ve Tarsus`un 2`şer ikramiye kazandığı yılbaşı özel çekilişlerinin diğer şanslı merkezleri de 1`er ikramiye ile şöyle sıralandı:

Burdur, Hayrabolu, Kadirli, Bursa, Trabzon, Manisa, Turhal, Batman, Aydın, Van, Sakarya, Çorlu, Denizli, Gaziantep, Isparta ve Lefkoşe.

Kaynak: (DHA) - DHA Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı