Haber Detayı
24 Temmuz 2013 - Çarşamba 10:48 Bu haber 3816 kez okundu
 
Kazak hırsız pırlantayı çalarken yakalandı
ASAYİŞ Haberi
Kazak hırsız pırlantayı çalarken yakalandı

Kazakistan Uyruklu şahıs tatil için geldiği Belek Turizim Merkezi’nde iki kuyumcuyu dolandırmak isterken farkedilince yakalandı.

Edinilen bilgiye göre Serik ilçesine bağlı Belek Turizim Merkezi’nde bulunan bir otelde tatil yapan Kazakistan uyruklu 26 yaşındaki Maxim Radkovets eşi T.R. ile birlikte iki gün arayla gittiği Kadriye Beldesi’nde iki kuyumcuya, sahte pırlantayla orjinal pırlantayı değiştirerek hırsızlık yapmak isterken yakalandı. İlk kuyumcuda yaptığı dolandırıcılığı gözden farkedilmeyen Kazak hırsız eşi ile birlikte alışveriş için girdiği ikinci kuyumcuda pırlantayı ağzına sakladığını farkedildi. İşyeri sahibinin uyarılarından sonra ağzına sakladığı pırlanta yüzüğü çıkaran şahıs bir boşluktan faydalanarak kaçmayı başarır. Olayı duyan aynı caddede kuyumculuk yapan bir başka esnaf aynı şahsın kendi işyerine geldiğini söylemesi üzerine kamera kayıtlarını incelemeye başlar. Kazak hırsızı kendilerinden 18 Temmuz 2013 günü 120 dolara etiketli bir yüzük satın aldıklarını belirten işyeri sahibi “İki gün sonra aynı kişi eşi ile birlikte tekrar iş yerimize gelerek pırlanta yüzüklere bakmaya başladılar. Bizim satmış olduğumuz pırlantalardaki etiketi ile Yanında getirdiği sahte beyaz pırlantanın aynısının vitrinde olduğunu o pırlanta yüzüğe bakmak istediğini belirti. Yüzükleri incelerken el çabukluğu ile yanında getirdiği sahte pırlantayla orjinal pırlantayı değiştirmiş. Bizden çaldığı yüzüğün değeri yaklaşık 2 bin türk lirası değerinde. Diğer kuyumcudaki olay sonrası durumu işyerimizdeki kamera görüntülerinden farkettik. Bunun üzerine şahsı jandarmaya şikayet ettik. Ardından biz de jandarma ile birlikte şahsı aramaya başladık.”

Kamaredaki fotograflarından yola çıkan Jandarma ekipleri Kazak Hırsız’ı kalmış olduğu lüks otelde göz altına aldı. Şahısların jandarmaki ifadelerinin ardından çıkarıldıkları mahkemede Maxim Radkovets tutuklanırken eşi T.R. ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Kaynak: (DHA) - DHA Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı