Haber Detayı
10 Mart 2017 - Cuma 12:32 Bu haber 11510 kez okundu
 
Serik Devlet Hastanesi’nde Kapalı Teknikle Kadın Hastalıkları Ameliyatları
SAĞLIK Haberi
Serik Devlet Hastanesi’nde Kapalı Teknikle  Kadın Hastalıkları Ameliyatları

Antalya Kamu Hastaneleri Birliği’ne bağlı Serik Devlet Hastanesi’nde “Kapalı Teknikle Rahim Alma Ameliyatı (Laparoskopik Histerektomi)” yapılmaya devam ediyor.

Serik Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. H. Yusuf Kara, hastanelerinin yeterli personel ve teknik donanıma sahip, Sağlık Bakanlığı’nın sınıflandırmasında A Grubu ameliyat kategorisinde olan laparoskopi operasyonlarını yapabilen bir ilçe devlet hastanesi olduğunu belirtti. Kara  “1,5 yıldır hastanemizde bu ameliyatları başarıyla yapıyoruz. 100’den fazlası rahim alma ameliyatı olmak üzere dış gebelik, yumurtalık kisti, endometrioma (çikolata kisti), tüp bağlama, miyom çıkarma gibi kadın hastalıkları ile ilgili 300’den fazla ameliyatı başarılı bir şekilde kapalı teknikle yaptık ve hastalarımızı sağlığına kavuşturduk” dedi. Kara, “Hastalarımızın yapılan ameliyatlardan sonra sağlıklarına kavuştuklarını görmek, memnuniyetlerini duymak bizleri çok mutlu etmekte ve gururlandırmaktadır” diye duygularını dile getirdi.

Serik Devlet Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Ali Buhur ise; Kapalı (Laparoskopik) ameliyatların klasik açık ameliyata göre birçok avantajı olduğunu, en önemli avantajının ise ameliyat sonrası iyileşmenin açık ameliyatlara göre daha erken olması şeklinde olduğunu belirtti. Avantajları belirtmeye devam eden Buhur, “Kapalı teknikle (Laparoskopik) yapılan ameliyatta kameranın büyütme gücü sayesinde doku ayrıntıları daha detaylı görüntülenmekte, kullanılan kamera ve cerrahi aletlerin dokuya yaklaştırılabilmesi özelliği ile daha titiz cerrahi yapılabilmesine olanak sağlanmaktadır. Ayrıca kapalı teknikle yapılan ameliyatta, açık ameliyatlarda görülen operasyon sonrası meydana gelen yapışıklıklar daha az olmaktadır” dedi.

Serik’te yaşayan ve Serik Devlet Hastanesi’nde geçirdiği Kapalı Teknikle Rahim Alma Ameliyatı (Laparoskopik Histerektomi) sonrası sağlığına kavuşan ve ameliyatından memnun kalan 

2 çocuk annesi Hafize Alciğer (41), Serik Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. H. Yusuf Kara ve Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Ali Buhur’u ziyaret ederek, teşekkürlerini iletti. Yaşadığı yerde başka bir yere gitmeye gerek kalmadan bu ameliyatı olduğu ve sağlığına kavuştuğu için çok mutlu olduğunu belirten Hafize Alciğer, emeği geçen tüm sağlık çalışanlarına da görevlerinde başarılar diledi.

Kaynak: (DHA) - DHA Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı