Haber Detayı
30 Ekim 2018 - Salı 13:54 Bu haber 900 kez okundu
 
ÖĞRETMENLERE ANADOLU ATEŞİ GÖSTERİSİ
KÜLTÜR & SANAT Haberi
ÖĞRETMENLERE ANADOLU ATEŞİ GÖSTERİSİ

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında Antalya’nın Serik İlçesinde Emekli öğretmenler ile faal olarak görev yapan öğretmenler için Anadolu Ateşi Dans Topluluğu sahne aldı.  

         Cumhuriyet’in ilanın 95. Yıldönümünde Serik Belediyesi tarafından emekli ve çalışan öğretmenler için düzenlenen etkinlikte Anadolu Ateşi Dans Grubu ve Serik Belediyesi Mehteran takımı gösteri yaptı.Aspendos Arena'da yapılan gösteriyi Belediye Başkanı Prof. Dr. Ramazan Çalık, İlçe Milli Eğitim Müdürü İkram Ekiz, öğretmenler ve aileleri izledi. 

ÇALIK: “CUMHURİYETİMİZİ YAŞATMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Anadolu’nun farklı kültür ve medeniyetlerin izlerini taşıyan gösteride konuşan Başkan Çalık; “Bugün de olduğu gibi her daim, Cumhuriyetimizi birlikte yaşatmaya devam edeceğiz. Bu memleket uğruna emek vermiş, kan akıtmış ve mücadele vermiş kim olursa olsun, her zaman gönlümüzde. Geçmişte Cumhuriyet adına şehit düşmüş ve gazi olmuş başta Başöğretmen Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve tüm öğretmenlerimizi saygı, minnet ve şükranla anıyor, Cumhuriyet Bayramı’nızı kutluyorum” dedi.

“CUMHURİYETİMİZİ, YENİ YILDA KENT MEYDANINDA KUTLAYACAĞIZ” 

Gelecek yıl da Cumhuriyet Bayramı kutlamalarını yeni yapılacak olan kent meydanında düzenlemek istediklerini de belirten Çalık, “İnşallah gelecek yıldan itibaren, Cumhuriyet kutlamalarını halkımızla birlikte yeni yapacağımız kent meydanında yapacağız. Bu anlamlı günde bizleri sizlerle buluşturan Anadolu Ateşi Dans Topluluğu Sanat Yönetmeni Mustafa Erdoğan ve ekibine ve bizleri kırmayıp gelen siz değerli öğretmenlerimize teşekkür ederim” dedi. 

Düzenlenen etkinlikte Başkan Çalık ve Milli Eğitim Müdürü Ekiz gecenin anısına Anadolu Ateşi Dans Ekibi’ne çiçek ve teşekkür plaketi verdi.

Kaynak: (DHA) - DHA Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı