Haber Detayı
02 Kasım 2018 - Cuma 11:53 Bu haber 852 kez okundu
 
SERKÜDER Konsere Hazırlanıyor
KÜLTÜR & SANAT Haberi
 SERKÜDER Konsere Hazırlanıyor

SERKÜDER Türk Halk Müziği Korosu 19 Aralık 2018 Çarşamba günü Serik Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonu’nda vereceği konser hazırlıklarını sürdürüyor.

          Dernek Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Tunç hazırlıklarla ilgili, "Koromuz; konserimizde yine Türk Halk Müziği sevenlere unutulmaz bir akşam yaşatacak. Serik Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğümüzün desteğiyle kurduğumuz koromuzla Tekeli Ortaokulu’nda Eylül ayının başından beri düzenli olarak çalışıyoruz. 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle düzenlenecek olan ilçe programımızın bir bölümünde koromuz da sahne alacak. Ayrıca, 19 Aralık çarşamba günü düzenleyeceğimiz konserimiz için hazırlıklarımız sürüyor. Bizler, birbirinden değerli koro üyesi arkadaşlarımızla ilçemizin kültür ve sanat geçmişine iz bırakmak için bu yola çıktık. Çıktığımız bu yolda geçen yıl ve bu yıl desteklerini esirgemeyen İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğümüze, 10 yıldır çalışmaktan ve eğitimcisi olmaktan onur duyduğum bu yıl koro çalışmalarımızı yaptığımız Tekeli Ortaokulu Müdürlüğümüze, bize yaptığımız konserlerde konferans salonunun kapılarını açan Serik Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürlüğümüze, 19 Aralık konserimiz için koromuza sponsor olan Tosunoğulları Ltd. Şti. Sahiplerinden Hayırsever İşadamı Sayın Yusuf Tosun'a koromuz, derneğimiz ve şahsım adına teşekkür ederim" dedi. 

         Koro Üyesi Serik Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Arapça Öğretmeni Canan Gökoğlu ise,"Geçen yıl kurulduğu günden beri koromuzun içindeyim. Koromuzla yaptığımız çalışmalarda, etkinliklerde, konserlerde eğlenceli ve kaliteli zaman geçirip, güzel anılar biriktiriyoruz. Bu yıl vereceğimiz konserlerle yine ses getireceğiz inşallah" diye konuştu.

Kaynak: (DHA) - DHA Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı