Haber Detayı
21 Kasım 2018 - Çarşamba 17:28 Bu haber 1014 kez okundu
 
Kütüphaneden Ödül Yağmuru!
KÜLTÜR & SANAT Haberi
Kütüphaneden Ödül  Yağmuru!

Serik İlçe Halk Kütüphanesi tarafından düzenlenen Yaz Dönemi Kitap Okurları Ödül Töreni,  Dünya Çocuk Kitapları Haftası’nda Kütüphanede yapılan sade bir törenle gerçekleşti.

Programın açılış konuşmasını Kütüphane Müdürü İlyas Torgaç yaptı. Müdür Torgaç yaptığı konuşmada, “Yaz dönemi, kütüphanelerin her nedense en durgun olduğu zamandır. Bu dönemde kütüphaneyi kullanarak, kitap okuyan üyelerimizi hem ödüllendirmek, hem de kitap ve kütüphaneye dikkat çekmek istedik” dedi. 

Serik Belediye Başkanı Prof. Dr. Ramazan Çalık ise yaptığı konuşmada bilgiyi ve kitabı çok önemsediklerini ifade etti. Kütüphaneye verdikleri destek ile Sayın cumhurbaşkanımızın 7/24 Millet Kıraathaneleri kapsamında ilçe halk kütüphanesinin hizmet vermesinin sağladıkları üzerine vurgu yaptı ve müjdeyi verdi:

Başkan Çalık, yaptığı konuşmada Kütüphane yerinin merkezde ve ulaşımı kolay olduğunu, ancak binanın eski ve yetersiz olduğunun altını çizdi. Belediye gayretleri ile sponsor bulduklarını ifade eden Çalık, müjdeyi verdi: “Önümüzdeki günlerde Kütüphane Binasını yenileme çalışmalarına başlıyoruz. Serik’imizin önünü açacak en az 50 yılını kurtaracak karakterli, kimlikli bir kütüphane binası kazandıracağız. Burada okudukları kitaplarla yetişecek gençlerimizle, Serik’imizi aydınlık yarınlara taşıyacağız.”

Ödül töreni, cumartesi günü İlçe Halk Kütüphanesi’nde yapıldı. Okul Öncesi grubunda dereceye giren çocuklara ödüllerini Milli Eğitim Müdürü İkram Ekiz, Çocuk Grubunda derece yapan okurlara Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Mevlut Özen,  Gençler Grubuna  Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi  Başkanı  Bayar Savran, Yetişkin bayanlarda en çok kitap okuyan kadın okurlara Serik ve Çevresi Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Gülaydın ve yetişkin erkekler grubundaki okurlara da Serik Belediye Başkanı Prof. Dr. Ramazan Çalık tarafından verildi.

Serik İlçe Halk Kütüphanesinin hizmetlerinin yürütülmesinde maddi ve manevi yardımlarda bulunan kuruluş ve iş adamları da unutulmadı.  Serikli İş adamlarımızdan Akdeniz İnşaat ve Sera Malzemeleri Ltd. Şti. sahibi Engin Yağcı, Ata Mühendislik adına Erhan Güngör, Yedisu Eğitim Kurumları adına kurucu ortak Halil Eker ve Serik Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi  Başkanı Bayar Savran’a Kütüphane Müdürü İlyas Torgaç tarafından takdim edildi.

Belediye Başkanı Prof. Dr. Ramazan Çalık’a kütüphaneye yaptığı katkılarından dolayı plaketi Kütüphane Müdürü İlyas Torgaç tarafından takdim edildi. Birlikte hatıra fotoğrafı çektirildikten sonra program sona erdi.    

Kütüphanede yapılan ödül törenine Serik Belediye Başkanı Prof. Dr. Ramazan Çalık, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Mevlut Özen, Milli Eğitim İlçe Müdürü İkram Ekiz, Serik Esnaf Ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi  Başkanı Bayar Savran,  Serik ve Çevresi Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Gülaydın, basın mensupları, çok sayıda vatandaş ve ödül alan kütüphane üyeleri aileleriyle birlikte katıldı.

Kaynak: (DHA) - DHA Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı