Haber Detayı
06 Aralık 2018 - Perşembe 16:58 Bu haber 1129 kez okundu
 
Ülkü Ocakları’ndan Kültürel Faaliyet
KÜLTÜR & SANAT Haberi
Ülkü Ocakları’ndan Kültürel Faaliyet

Ülkü Ocakları Serik İlçe Teşkilatı geçtiğimiz günlerde Serikli gençleri vizyon yeni giren ‘Deliler’ filmini izlemeye götürdü.

Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen kültürel etkinlik ile yaklaşık 50 kişiden oluşan Serikli gençler ve Ocak Yönetimi bugünlerde gündemde olan ve ilgi ile izlenen tarih temalı  ‘Deliler’ filmini Antalya’da bir sinemada izlediler. Düzenlenen kültürel etkinlikle ilgili olarak Ülkü Ocakları Serik İlçe Başkanı Celal Arıcan, şunları söyledi;

“Deliler Film’i bizim için önemli bir filmdir. Senaristliğini  ülkücü sinemacılar tarafından yapılmıştır ayrıca deliler diye nitelendirilen Zümre 15.Yılın sonlarına doğru yalnızca yiğitlik, korkusuzluk ve savaş sırasında önemli mücadeleleri ile değil giyimleri, savaş tarzları ve üstendikleri misyonları da Türk askeri tarihinin en ilginç ve en korkutucu görünümlü asker yapılanmasıdır.

Savaşlarda en önde giden çılgın bir birlik olarak kitaplarda yer almaktadır. Araştırmamız doğrultusunda adlarına yaraşan şekilde savaşan bu savaşçı grup ilk savaşlarını 1444 yılında sergiledikleri haçlılara karşı yapılan Varna savaşı ile Hünerlerini sergilemişlerdir.  Bu savaştan sonra kendilerini artık gün yüzüne çıkarak etkili olduklarını kanıtlamışlardır. 

Kültür sanat etkinliği olarak bilgi ve öğretici her zaman faaliyetleri olmuştur eğitime ve öğretime verdiğimiz önemi sanata da vermemiz gerektiğini düşünüyoruz bu yüzden sinema ve tiyatro öğretici yanlarıyla en önde gelen etkinliklerdendir bu filmi tavsiye ediyorum.”

Kaynak: (DHA) - DHA Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı