Haber Detayı
15 Ocak 2019 - Salı 16:42 Bu haber 2307 kez okundu
 
"BEN DE YÜRÜMEK İSTİYORUM"
SAĞLIK Haberi

İlçemiz Rehberlik Araştırma Merkezi’nde, rehberlik destek eğitimi almaya gelen 10 yaşındaki Halithan Başüstün rehber öğretmenine, "Babamın beni elimden tutup, parka ve okula götürmesini istiyorum. Okul bahçesinde arkadaşlarımla birlikte futbol oynamak istiyorum. Protez de olsa bacağımın olmasını istiyorum"  demesi karşılık buldu.

Maddi durumunun yetersizliğinden ötürü çocuğuna protez bacak almaya gücünün olmadığını ifade eden baba İbrahim Başüstün'ün sesine ses olan Serik Türk Eğitim Sen Temsilciliği Başkanı Varol Civcir,  “Aslında biz, ‘Çocuklar Üşümesin’ projesi için, okullarımızda maddi imkanı olmayan öğrenci taraması yaparken, böyle bir durumla karşılaştık. Yaptığımız toplantı sonucunda bu sese sesiz kalamazdık ve kalmadıkta.

Büyüme çağında olan çocuğumuzun, protez ayağı belirli aralıklarla değişmesi gerektiğinden ve ailenin maddi imkansızlık sonucu zorluk yaşadığından dolayı, Biz Serik Türk Eğitim Sen Ailesi olarak bu yavrumuzun ve ailesinin sesine ses olduk. Bizim bu davranışımıza uzak yerlerden, Amerika'nın New Jersey eyaletinde ikamet eden Elektrik-Elektronik Mühendisi ve aynı zamanda hobi olarak futbol antrenörlüğü yapan Beyhan Çınar beyefendi'de destek vererek, çocuğumuzun tek başına özel ihtiyaçlarını karşılamasına ve arkadaşları ile oyun oynamasına birlikte yardımcı olduk. Kendilerine Serik Türk Eğitim.Sen olarak şükranlarımızı sunuyoruz. Biz biliyoruz ki; dünyayı makam sahibi olanlar değil, yüreğinde insan sevgisi olan ve Hak sevgisi olanlar değiştirecektir.

Serik Türk Eğitim Sen Temsilciliği olarak yaptığımız sosyal sorumluluk projeleri ile farkındalık yaratmaya devam ediyoruz. Yönetim ekibimiz, Kadın Kollarımız ve Cesur Yürekli üyelerimizle birlikte çalışıyoruz. Bizler üyelerimizin her daim yanında ve yanı başında olarak, onlardan aldığımız güçle çalışmaya devam ediyoruz.

Serik Türk Eğitim Sen varsa, geçmişten geleceğe hep birlikte onurlu yürüyoruz. Ve asla hiç bir üyemiz, bu kutlu yürüyüşte yalnız yürümeyecektir.”

Kaynak: (DHA) - DHA Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı