Haber Detayı
25 Ocak 2019 - Cuma 12:43 Bu haber 2515 kez okundu
 
Kaymakam’dan zarar gören yerleri inceleme
EKONOMİ Haberi
 Kaymakam’dan zarar gören yerleri inceleme

Serik’te hortum ve fırtınadan zarar gören çiftçileri ziyaret eden Kaymakam Haluk Şimşek, geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Dün saat 16.00 sıralarında ilçeye bağlı 3 mahallede meydana gelen hortum, dolu ve fırtınadan etkilenen 90 dekar cam ve plastik seralar, büyük zarar gördü. Seraların içerisinde ekili olan çilek, domates ve salatalıkla telef oldu.

30 çiftçinin zarar gördüğü alanda Kaymakam Haluk Şimşek, Belediye Başkanı Ramazan Çalık ile Tarım ve Orman İlçe Müdürü Mustafa Çömezoğlu incelemelerde bulundular. Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü ekipleri, zarar tesbit çalışmalarına başladılar.

Belek-Kadriye-Kundu Kral Yolu ile bir golf sahasında yaklaşık 50 çam ağacı, devrildi. Hortumun söktüğü dev çam ağaçları, etrafa saçıldı. Belediye ekipleri, yollara devrilen ağaçları temizleme çalışmaları başlattı.

Kaymakam Haluk Şimşek, hortumdan seralar zarar gördü ve ağaçlar devrildi. Antalya’nın batısında afet daha büyük oldu. Çiftçilerimize ben buradan şunu söylemek istiyorum: Tarsim’den mutlaka sigorta yaptırın. Zarar gören yerler, toplu afet kapsamı altına alınırsa çiftçilerimizin zararları karşılanır” dedi.

Çilek üreticisi Mustafa Mutaf, “Meydana gelen hortum ve fırtınadan seralaramız büyük zarar gördü. İçerisinde mahsullerimiz telef oldu. Çilek, zaten hassas bir meyve olduğu için yağmur suyunu gördüğü zaman hemen çürüme yapar. Kısacası alın terimiz, hotum ve fırtınadan yok oldu. Zararımız büyük” diye konuştu.

Göz yaşları içerisinde Köseler Mahallesi’nden Seffat İlişik ise, “Bu sezon bitti, bütün emeklerimiz gitti. Mahsülümüz telef oldu” dedi. 

Kaynak: (DHA) - DHA Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı