15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü
Haber
16 Temmuz 2021 - Cuma 10:18 Bu haber 4295 kez okundu
 
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle Serik’te de demokrasi yürüyüşü ve programı düzenlendi.
GÜNDEM Haberi
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik GünüKaymakamlık binası önünde başlayan demokrasi yürüyüşü Çınaraltı Meydanı’nda hazırlanan program alanında sona erdi.

Demokrasi yürüyüşü ile başlayan programa İlçe Kaymakamı Mehmet Kurdoğlu, Belediye Başkanı Enver Aputkan, Cumhuriyet Baş Savcısı Hüseyin Abdullah Aytekin, protokol ve vatandaşlar katıldı.

Çınaraltı meydanındaki program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Günün anlam ve önemine binaen konuşma yapan Kaymakam Mehmet Kurdoğlu, konuşmasının başında 15 Temmuz gecesinde Fetocu alçaklar karşısında kanlarıyla destan yazan kardeşlerimize cenabı haktan rahmet, gazilere cesaret ve feragat diledi. Kaymakam Kurdoğlu, daha sonra şunları dile getirdi:

“Bir gecede 251 vatandaşımızı kaybetmenin hüznünü yaşarken, öte yandan dünyada eşine rastlanmayan bir direnişe imza atan bir milletin evladı ve çocuğu olmaktan da gurur duyuyoruz. Hiçbir zafer altın tepside sunulmaz. Bedel ödenmeden de hiçbir başarı kazanılamaz. Tarihimizde kazandığımız her zaferin ardında cesaret, kararlılık, azim ve fedakarlık vardır. 15 Temmuz zaferi de tanklara ve uçaklara meydan okuyan şehit ve gazilerimizin bizlere hediyesidir. Bu zafer Çanakkale ruhunun bu topraklarda ölmediğinin en büyük göstergesidir. Milletimiz canından, evlatlarından, kardeşlerinden vaz geçmiş ama vatanının namusuna el sürdürmemiştir.

Ya istiklal ya ölüm parolası ile verdiğimiz Kurtuluş Savaşı’nı zaferle taçlandıran Türk milleti 15 Temmuz’da da gün vatanına sahip çıkma günüdür anlayışı ile ülkesine, bayrağına, ezanına sahip çıkmış, işgal etmeye çalıştıkları bu yurdu bu çapulculara bırakmamıştır. 15 Temmuz gecesi ülkemizin, milletimizin, demokrasimizin, cumhuriyetimizin, ve aydınlık geleceğimiz yok etmek isteyen vatan hainleri harekete geçmiş, milletin silahını yine bu fedakar millete doğrultarak kanlı bir darbe girişiminde bulunmuşlardır.”

Belediye Başkanı Enver Aputkan ise, 15 Temmuz 2016 tarihinde düzenlenen darbe girişiminin hain Fetö terör örgütünün Türkiye Cumhuriyetinin geleceğini dış güçlerin eline teslim etmeyi, Türkiye Cumhuriyetini sömürgeci devletlerin işgaline zemin hazırlayacak bir kaos ortamına sürüklemeyi amaçladığını söyledi.

Hain darbe girişiminin sadece devlete değil tüm milletin iradesine yapıldığını belirten Aputkan, “Hain darbe girişimi, Sayın Cumhurbaşkanımızın dik duruşu ve milletimizin kahramanca savunma yapması ile püskürtülmüştür. Milletimiz hem devletini hem de demokrasisini korumayı canı pahasına bir görev edinmiş, darbecilerin silahlarına engel olarak devletini, iradesini ve demokrasisini kurtarmıştır. Binlerce yıldır yaşadığımız bu coğrafyada nice savaşlar, nice afetler ve nice yıkımlar yaşadık ve her seferinde vatanımıza sahip çıktık. Bu silahlı darbe girişiminin başarısızlığa uğratılması ile Türkiye, devletiyle, milletiyle artık 15 Temmuz öncesinden çok daha güçlüdür” dedi.

Düzenlenen tören kuran tilavetinin ve şiirlerin okunması ve ilçe müftüsü İbrahim Keser tarafından yaptırılan duanın ve dereceye girenlere ödüllerinin verilmesinin ardından Merkez Camii’nden okunan sela ile sona erdi.

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: 15, Temmuz, Demokrasi, ve, Milli, Birlik, Günü,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü
Yorumlar
Haber Yazılımı