"21. Hülya Avşar Cup” Tenis turnuvası sona erdi
Haber
22 Kasım 2021 - Pazartesi 11:35 Bu haber 623 kez okundu
 
"21. Hülya Avşar Cup” Tenis turnuvası sona erdi
Türkiye Tenis Federasyonu (TTF) ile Megasaray Tenis Akademisi işbirliğinde Antalya’da düzenlenen “21. Hülya Avşar Cup” Tenis turnuvası sona erdi.
SPOR HaberiBelek Turizm Merkezi’nde bulunan Megasaray Tenis Akademisi kortlarında yapılan ve 6 gün süren turnuvada erkekler ve kadınlarda 25 kategoride 300’ün üzerine tenisçi mücadele etti.

Turnuvada kadınlarda yeni başlayan kadınlar kategorisinde Dilek Tanyeli, 18 yaş üstü tek kadınlarda Sinem Oğuz, 30 yaş üstü tek kadınlarda Nurhayat Öğüş, 35 yaş üstü tek kadınlarda Özlem Ateş, 40 yaş üstü tek kadınlarda Tatiana Özel, 45 yaş üstü tek kadınlarda Ezgi Hançer, 50 yaş üstü tek kadınlarda Hatice Yaveri, 55 yaş üzeri tek kadınlarda ise Serpil Yıldırım birinci oldu.

Erkeklerde, Yeni başlayan erkekler kategorisinde Ali Fenercioğlu, 18 yaş üstü tek erkeklerde Mert Can Mermer, 30 yaş üstü tek erkeklerde Çaplar Özbek, 35 yaş üstü tek erkeklerde Turgut Korkut, 40 yaş üstü tek erkeklerde Uğur Öz, 45 yaş üstü tek erkekelrde Erdal Güneş, 50 yaş üstü tek erkeklerde Cansel Elçin, 55 yaş üzeri tek erkeklerde Remzi Pekün, 60 yaş üstü tek erkeklerde Celalettin Bacanlı, 65 yaş üstü tek erkeklerde Muzaffer Çırak şampiyon oldu.

35 yaş üstü çift kadınlarda Hayat Üstün, Özlem Ateş, 45 yaş üstü çift kadınlarda Hatice Yaveri, Tatiana Özel, 35 yaş üstü çift erkeklerde Turgut Korkut, Uğur Öz, 45 yaş üstü çift erkeklerde Oğuz Baharlı, Saliha Alagöz, 55 yaş üstü çift erkeklerde Celalettin Bacanlı, Remzi Pekün, 35 yaş üstü karışık çiftlerde Cengiz Burnik, Burcu Karababa il 45 yaş üstü karışık çiftlerde Aladdin Kürkçü, Zeynep Canan birinciliği elde etti.

Turnuva sonunda dereceye girenlere ödülleri turnuvanın ismini alan sanatçı Hülya Avşar tarafından verildi. Ödül törenine Türkiye Tenis Federasyonu (TTF) Başkanı Cengiz Durmuş ve Şahinler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Şahin de katıldı.

Ödül töreni sonunda açıklama yapan Türkiye Tenis Federasyonu (TTF) Başkanı Cengiz Durmuş, “Hepimizin tanıdığı ve sanatında en iyilerden, kişiliği ve tenise olan katkısı ile bir isim Hülya Avşar. 21. sini düzenlediğimiz Hülya Avşar Cup turnuvasının finallerini yaptık. 21 yıldır bu turnuvayı yapabiliyor olmak bizim için çok önemli. Tenisin yayılması noktasında baktığımızda bu tür turnuvalar spor turizmi ve gençlerimize örnek olması açısından çok önemli. Bizde Türkiye Tenis Federasyonu olarak amacımız dünyanın en iyi sporcusunu yetiştirmek. Tenisin 81 ilde sokaklarda oynanabilir hale gelmesini bu tür turnuvalarla hızlandırıyoruz. Bundan sonra da bu tür turnuvalar yapacağız” dedi.

Turnuvaya ev sahipliği yapan Şahinler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Şahin ise, “Türk kadınlarının ve kızlarının sporda da olduğunu bu tür turnuvalarda görüyoruz. Anne ve babalar lütfen kızlarımızı okutalım. Biz Megasaray Tenis Akademisi olarak 40 tane çocuğumuzu burada eğitiyoruz. Şu an burada eğitim görmüş 6 çocuğumuz Tenis Federasyonunun milli takımına girdi. Bizim için önemli olan spora hayır için yapacağımız yatırımlardır. Burada yetenekli bir sürü insanları yetiştirmek, bunların dünya arenasında büyük dereceler elde etmesini sağlamak. Teniste dünya çapında önemli bir yol alabilirsek, hem tenis oynayan çoğalacak hem de içerisinden yetenekliler çıkarak Türkiye’nin dünyada tenis anlamında adını duyurmak için çalışıyoruz” diye konuştu.

 

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: "21., Hülya, Avşar, Cup”, Tenis, turnuvası, sona, erdi,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Yorumlar
Haber Yazılımı